Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство 

На Полтавщині реалізують пілотний проєкт підтримки для виробників плодоовочевого сектору

В Україні стартує проєкт «#ЕФКО: ефективність виробництва в плодоовочевому секторі», який спрямований на підвищення ефективності виробництва плодово-овочевої продукції та створення доданої вартості продукції у восьми областях України: Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Харківській, Черкаській та Полтавській.

Про це розповіла директор Програми USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО Ксенія Сидоркіна, пише agroportal.ua.

«Проєкт #ЕФКО — це принципово новий підхід до підтримки розвитку сектору плодоовочівництва. Фокус робимо на використання сучасних ІТ-рішень та різних технік і матеріалів. В Україні дуже широко використовуються такі технології, але, на жаль, не в усіх сферах. Зазвичай це можуть собі дозволити великі компанії або ж при вирощуванні зернових та олійних культур. Наше завдання — зробити цей ринок більш доступним і адаптованим для інших виробників, особливо малих і середніх підприємств», — розповіла Ксенія Сидоркіна.

За її словами, USAID вкладає ресурси в цей напрям, у першу чергу — для підвищення продуктивності, врожайності та економічної ефективності в плодово-овочевому секторі.

«Досягається це шляхом економного, безпечного використання пестицидів, економного використання природних ресурсів, особливо водних. Дуже важливий фокус на те, що такі засоби знижують вплив на навколишнє середовище, а також підвищують якість і безпечність харчової продукції», — додала Ксенія Сидоркіна.

Також вона зазначила, що хоча Програма USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО нещодавно працює в Україні, але вже має певні здобутки. Серед них експерт назвала досягнення кооперативу «Агро Весна», де вдалося на 28% зменшити витрати на вирощування полуниці за рахунок економії води майже на чверть — економія і ефективність поливу зросла на 15%, а також на 15% зменшилось використання добрив та ЗЗР. Ще один вдалий приклад — ТОВ «Нікдарія», де у виробництві ягід досягнуто економії води на 25% і підвищена продуктивність вирощування лохини майже вдвічі.

Проєкт «#ЕФКО: ефективність виробництва в плодово-овочевому секторі» впроваджують Програма USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО та асоціація «Ягідництво України».

Фото: pexels

Система Orphus