Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині прокуратура оскаржила умовно-дострокове звільнення небезпечного злочинця

За апеляційною скаргою Полтавської місцевої прокуратури апеляційним судом скасовано ухвалу Ленінського районного суду Полтави, якою злочинця, засудженого до 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна, умовно-достроково звільнено від відбування покарання.

Про це повідомили у пресслужбі Полтавської обласної прокуратури.

У ході апеляційного розгляду справи встановлено, що з 2014 року чоловік перебуває у місцях позбавлення волі за розбій, спрямований на заволодіння чужим майном у великих розмірах, та незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб, поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого (ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 289 КК України). Під час відбування покарання за порушення встановленого порядку він 16 разів притягувався до відповідальності, у тому числі 6 разів поміщався до карцеру та дисциплінарного ізолятора. Крім цього, незважаючи, що за станом здоров’я є працездатним, із власних міркувань працювати відмовлявся, перекладаючи роботу на інших в’язнів.

Відповідно до характеристики, наданої установою виконання покарань суду, засуджений поведінкою та ставленням до роботи не довів своє виправлення, а тому застосування щодо нього умовно-дострокового звільнення є недоцільним.

Окрім цього, з’ясовано, що у вересні минулого року Ленінським районним судом вже ухвалювалося рішення про умовно-дострокове звільнення цього засудженого, яке у подальшому також скасовано апеляційним судом як незаконне.

Тобто, розглядаючи повторно клопотання про умовно-дострокове звільнення особи, суд першої інстанції грубо порушив порядок вирішення питань, пов’язаних із виконанням вироку (ч. 7 ст. 539 КПК України), у зв’язку із чим прокуратурою внесено апеляційну скаргу.

Як результат, завдяки вжитим прокуратурою заходам, небезпечний злочинець продовжує відбувати покарання у виправній колонії.

фото ілюстраційне

Система Orphus