Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині до селищної ради увійшла кандидатка, за яку проголосував один виборець

Цьогорічні місцеві вибори проводилися по-новому. Особливістю було те, що виборці мали голосувати і за партію, і за конкретного кандидата від цієї партії по своєму окрузі. Тому партіям було важливо здобути прихильність виборців за політичну силу, окремо кожен кандидат боровся за симпатії електорату.

Про це повідомляє сайт Коло.

Виборець мав можливість обрати не лише політичну силу, а й саме того її представника, якого бажав бачити у раді. Він, однак, повинен набрати щонайменше 25% від виборчої квоти, щоб просунутися вище за списком. Якщо висуванець набирає менше – мандати розподіляє партія. Таким чином, в раду потрапили кандидати, які не здобули підтримки виборців, але були вище у виборчих списках.

Так, наприклад, в міську раду Полтави зайшов кандидат, за якого проголосувало всього 42 виборці, натомість його соратник по партії, який набрав в 10 разів більше голосів, не пройшов, був нижче в списку.

Та чи не найбільший парадокс стався в Козельщинській селищній раді, де депутаткою від партії «Слуга народу» стала Алла Жорняк, за яку проголосував всього один виборець. Оскільки за партію проголосувало понад 11%, а ця кандидатка була третьою в списку, вона отримала мандат.

При цьому, кандидат Сергій Головко, за якого проголосувало понад 20% від виборчої квоти, до ради не пройшов.

Система Orphus