Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На місці будівництва бетонки Дніпро-Решетилівка археологи знайшли ковзани, яким тисяча років

Археологи дослідили багатошарове поселення Решетилівка-ІІІ, яке потрапило в межі будівництва обходу однойменного населеного пункту під час реконструкції автомобільної дороги державного значення Н-31 Дніпро – Решетилівка.

Поселення відкрили археологи Олександр Супруненко та В’ячеслав Шерстюк ще у 2015 році під час обстеження проектованого обходу Решетилівки. Тоді було відомо лише про сам факт існування давнього поселення. А цьогорічні розкопки дали можливість дізнатись про нього чимало цікавого й виявити деякі знахідки, повдіомляють у Науково-дослідному центрі “Рятівна археологічна служба”.

Поселення є багатошаровим: археологи зафіксували три культурно-хронологічних горизонти.

Найраніші об’єкти пов’язані з життям та господарською діяльністю представників катакомбної культури – племені середньобронзового часу (ХХ-XVII ст. до н.е.). Серед знахідок цього часу – фрагменти горщиків, оздоблених відбитками шнура.

Другий горизонт – об’єкти, що залишили по собі представники чорноліської культури, які жили на цих теренах у пізньобронзовий –ранньозалізний час (XI – VIII ст. до н. е.). Із знахідок виявлено фрагменти кераміки з проколами під вінцем та оздоблені наліпним валиком, а також бронзову шпильку та бронзову проколку ромбовидної форми.

А найцікавішою, мабуть, виявилась знахідка, якій може бути трохи більше тисячі років. Це – ковзани, зроблені із кістки, які попередньо датуємо Х-ХІІІ ст. Їх виявили у культурному шарі поселення на глибині 0,5 м від сучасної поверхні. Один кінець виробу підтесаний і злегка піднятий над поверхнею, на обидвох кінцях зроблені дірки для кріплення до ноги. Відомо, що у цей час ковзани зазвичай виготовляли з кісток коня або великої рогатої худоби. 

Система Orphus