Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

На Харківщині дитина захворіла на правець

У Харківській області зареєстровано випадок правцю у дитини.

За повідомленням ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України», 6 листопада у дитини з’явилися біль у грудному відділі хребта та м’язах спини, 7 листопада її стан різко погіршився, виникли тягнучий біль у правій нижній кінцівці, утруднене дихання, судоми. Дитина перебуває у відділенні реанімації та інтенсивної терапії.

У ході епідрозслідування з’ясовано, що 20.10.2020 дитина травмувала великий палець стопи правої нижньої кінцівки, наступивши на цвях на подвір’ї. Батьки за медичною допомогою не звертались, хірургічна обробка рани не проводилась. Ревакцинація у віці 6-ти років у дитини відсутня.

За 9 місяців 2020 року в Україні зареєстровано 10 випадків захворювання на правець.

Правець — це інфекційне захворювання, що передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani. Хвороба може призвести до смерті.

“Єдиний надійний спосіб захиститися від правця — вакцинація. З початку року в Україні вакциновано лише 58,8 % дітей до року від правця.Охоплення щепленнями в інших вікових категоріях: 18 місяців — 61,4 %, 6 років — 37,8 %, 16 років — 57,4 %, дорослі — 35,9 %. Якщо ви пропустили необхідні щеплення за Календарем, поспішіть їх надолужити. Вакцина від правця та дифтерії безоплатна. Календар щеплень визначає оптимальний вік і проміжки часу для введення вакцин. Тому для найкращого захисту варто робити щеплення вчасно. Поза цим, вакцинація необхідна, навіть якщо ви хворіли, оскільки імунітет після захворювання швидко минає, і є ймовірність повторного зараження”, – наголошують лікарі.

Під час пандемії COVID-19 планова вакцинація захистить від захворювань, яким запобігають за допомогою імунопрофілактики. Дотримання належних заходів інфекційного контролю під час сесій імунізації дозволить звести до мінімуму потенційний ризик зараження COVID-19.

Система Orphus