Ви тут:
Суспільство Україна 

Ми зацікавлені в отриманні статусу спостерігача в Організації ісламського співробітництва, – Джапарова

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова поновила запит України на набуття статусу спостерігача в Організації, що сприятиме поглибленню взаємодії з державами ісламського світу.

Про це повідомили в МЗС України.

Еміне Джапарова провела переговори з генеральним секретарем Організації ісламського співробітництва Юсефом Аль-Отайміном у режимі відеоконференції.

 «Ми зацікавлені в отриманні у близькій перспективі статусу спостерігача в ОІС, що сприятиме більш тісній координації із згаданим авторитетним об’єднанням в інституційному форматі та поглибленню відносин з його державами-членами на двосторонньому рівні», – зазначила перша заступниця міністра.

Вона також детально поінформувала Юсефа Аль-Отайміна про ситуацію на тимчасово окупованій Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим, акцентувала увагу на триваючих репресіях та переслідуваннях з боку окупаційної адміністрації незгодних з окупацією мешканців півострова. Наголошувала, що найбільших переслідувань, зокрема за релігійною ознакою, зазнають кримські татари.

Читайте також: ЄС повністю підтримує створення Кримської платформи, – Еміне Джапарова

Еміне Джапарова розповіла про «Кримську платформу», ключовим завданням якої є подальша консолідація і координація зусиль політики невизнання і деокупації Криму, а також висловила вдячність ОІС за приділення уваги до проблем кримських татар-мусульман та їхніх прав, що відображено у відповідних підсумкових документах Самітів та засідань Ради Міністрів закордонних справ держав-членів Організації.

Під час відеоконференції висловили налаштованість на подальше підтримання регулярних контактів на рівні МЗС України та Генерального секретаріату ОІС. Еміне Джапарова запросила генерального секретаря ОІС відвідати з візитом Україну.

Довідка: Організація ісламського співробітництва заснована у 1969 році (штаб-квартира знаходиться в м. Джидда, Саудівська Аравія) та об’єднує 57 мусульманських держав світу, що робить її другою найбільшою організацією після ООН.

Фото: МЗС

Система Orphus Поделиться на fb