Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

МВС відкрило архіви кримінальних справ про геноцид українського народу

МВС України передало до Музею вже дві розсекречені оцифровані справи з архівів МВС, однак, робота буде системною і поступово до архіву Музею, коли він буде добудований, передадуть всі оригінали справ.

Про це сьогодні заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

За словами Арсена Аваков, співпраця з Музеєм – це можливість розповісти про злочин проти українського народу, назвати імена катів та реабілітувати несправедливо засуджених. 

«Сьогодні ми підписуємо важливий документ  – Меморандум про співпрацю між Міністерством внутрішніх справ та Національним Музеєм Голодомору. В рамках співпраці МВС передасть до фондів Музею історичні кримінальні справи, які до цього часу зберігались в архівах. Зараз ми передаємо перші дві справи з Херсонської області. А після того, як буде добудований архів Музею, ми передамо всі оригінали документів», – сказав Арсен Аваков. 

Міністр підкреслив, що розсекречені матеріали надходять до Музею в оцифрованому вигляді, щоб зробити їх доступними не лише для науковців, але й у відкритому доступі. 

«Першу справу порушено за так званим «законом про 5 колосків». За спробу принести додому жменю зерна з колгоспного поля, громадянина Шляпін з Херсонської області був розкуркулений та засуджений до 10 років трудових таборів разом з дружиною та дітьми», зазначив очільник МВС. Друга справа, за словами міністра Арсена Авакова, відкрита за фактом канібалізму: «Доведені до божевілля голодні люди, вважалися злочинцями та каралися дуже суворо», – сказав Арсен Аваков. 

Міністр внутрішніх справ підкреслив, що страшні справи 1932-1933 років, що є сторінками історії, ще раз підтверджують – радянський режим поступово знищував національну спільноту, після інтелігенції та духовенства перейшли до масового геноциду селян.  

«За даними істориків, навесні 1933 року щохвилинно в Україні помирало 17 людей. Тисяча людей щогодини, 25 тисяч українців щодня. В моєму рідному Харкові вози проїжджали по місту, збирали тіла і ховали без імені. За спробу вижити і врятувати дітей, українців карали з усією строгістю режиму. Голодомор – це злочин, злочин, що немає терміну давності. Ми засуджуємо катів українського народу та пам’ятаємо про мільйони загублених душ», – сказав він. 

Генеральний директор Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк наголосила, що Меморандум надзвичайно важливий для Музею. 

«Ми по крупицях збираємо інформацію про страшну трагедію в історії українського народу. І такі документи – докази цього злочину. Як би правонаступниця Союзу не намагалася приховати факти злочину, ми доводимо зворотне. Це важливо для всіх майбутніх поколінь, щоб всі розуміли, що відбувається з країно, коли вона окупована Росією», – сказала Олеся Стасюк.

Система Orphus