Ви тут:
Суспільство Україна 

Мінінфраструктури планує дозволити судоплавання по Дніпру впродовж всього року

Міністерство інфраструктури планує дозволити судоплавання по Дніпру впродовж всього року.

Про це повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури.

“Після того, як в березні цього року у зв’язку з COVID-19 були прийняті нові зміни до держбюджету, на жаль, капітальні видатки у розмірі 77,3 млн грн на програму із забезпечення експлуатаційно-безпечного стану шлюзів на Дніпрі були зняті. Але ми знайшли вихід з цієї ситуації і за фінансової підтримки наших європейських партнерів продовжуємо виконувати ці роботи. У наших планах – здійснювати навігацію на Дніпрі протягом всього року, якщо для цього будуть сприятливі погодні умови”, – цитує пресслужба слова міністра інфраструктури Владислава Криклія.

Крім того, у пресслужбі доповіли про виконання ремонтних робіт на шлюзах Дніпра. Так, на Київському шлюзі розпочато ремонт системи осушення судноплавної камери, очікуваний термін виконання – кінець 2020 року; на Канівському шлюзі завершено заміну робочих воріт верхньої голови, тривають загальні будівельні роботи, а також розпочато роботи із заміни силових кабельних ліній; на Дзержинському шлюзі триває заміна нижніх робочих воріт, розпочато виготовлення великогабаритних елементів; на Каховському шлюзі розпочато ремонт системи осушення судноплавної камери, також тривають роботи з конструкції судноплавної камери та гідротехнічних галерей.

Криклій також наголосив на важливості прийняття закону “Про внутрішній водний транспорт”, який дозволив би вирішити проблемні питання, пов’язані з модернізацією судноплавних шлюзів на Дніпрі та її фінансуванням.

Система Orphus