Ви тут:
Суспільство Україна 

Меддопомога пацієнтам з інфекційними хворобами – ВІЛ та гепатити: роз’яснення

За оцінкою ВООЗ Україна продовжує залишатись регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ серед країн Центральній Європи та Східної Азії. Аналіз ситуації свідчить, що лише кожна друга ВІЛ-позитивна людина знає про свій статус і звертається до медичного закладу.

“Важливо знати, що тестування на ВІЛ можна безоплатно пройти у свого лікаря, з яким укладена декларація, або у закладах, які мають відповідний договір з НСЗУ. Антиретровірусні препарати в Україні є доступними для кожної людини з ВІЛ та надаються також безоплатно”, – повідомляють у НСЗУ.

За пакетом “Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ” НСЗУ законтрактувала 407 закладів. З квітня по жовтень за цим напрямом НСЗУ виплатила їм понад 177 млн грн.

Пацієнт у межах цього пакету отримує такі послуги:

1. Тестування на ВІЛ та післятестове консультування.
2. Взяття під медичний нагляд, призначення антиретровірусної терапії (АРТ), консультування щодо переваг АРТ та оцінка прихильності до лікування.
3. Збір скарг, анамнезу, скринінг на туберкульоз; оцінку потреби у соціальному супроводі та психологічній підтримці; визначення приналежності до ключових груп;
4. Проведення лабораторних досліджень.
5. Видача антиретровірусних препаратів.
6. Супровід дітей, народжених від ВІЛ позитивних матерів у віці до 18 місяців.

Ще одна небезпечна група інфекційних захворювань – це гепатити – захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження.

Є 5 основних типів вірусів гепатиту: А, В, С, D і Е. Усі вони спричиняють захворювання печінки, але між ними є різниця – наприклад, типи В і С призводять до розвитку хронічного запалення і є однією з головних причин цирозу та раку печінки.

“Якщо ви запідозрили у себе гепатит або у вас був контакт з кров’ю чи іншими біологічними рідинами іншої людини, зверніться до лікаря, з яким підписана декларація. Тестування швидкими тестами на вірусні гепатити В та С входить до безоплатного пакету медичних послуг на первинній ланці”, – зазначають лікарі.

За потреби сімейний лікар призначить необхідні обстеження та випише направлення до профільного спеціаліста (лікаря-інфекціоніста чи гастроентеролога). Отримати консультацію безоплатно ви зможете у закладі, який підписав з НСЗУ договір на амбулаторну допомогу та має потрібних вам фахівців. Лише фахівець може правильно визначити діагноз, ступінь пошкодження печінки й тяжкість перебігу, а відтак призначати лікування.

В Україні лікарські засоби для лікування вірусного гепатиту C закуповують за кошти державного бюджету. Пацієнти отримують їх безоплатно.

Однією з ключових груп, серед якої спостерігається поширення ВІЛ-інфекції та гепатитів В і С, є люди, які вживають ін’єкційні наркотики.

Зменшити ризик зараження цими захворювань може використання препаратів замісної підтримувальної терапії для людей з опіоїдною залежністю.

Ця терапія дає змогу наркозалежним споживачам відмовитися від вживання нелегальних опіатів та зменшити ризик інфікування через ін’єкційне вживання наркотиків.

На цей вид допомоги НСЗУ законтрактувала 234 медичні заклади і виплатила їм з квітня по жовтень 18,8 млн грн.

За цим пакетом медичної допомоги пацієнт отримує безоплатно: препарати замісної підтримувальної терапії, план спостереження та лікування.

Послуги пацієнт може отримати амбулаторно або стаціонарно, якщо він перебуває у стаціонарі з інших причин.

Система Orphus