Ви тут:
Суспільство Україна 

Локдаун в Україні не минучий, але тепер його доведеться робити більш жорстким, – Павло Ковтонюк

Вчорашнє рішення щодо карантинних зон нічого не змінює і ситуація буде погіршуватися.  Будь-який варіант “адаптивного карантину” уже не адекватний епідемічній ситуації.

Ексзаступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк прокоментував рішення Державної комісії ТЕБ і НС щодо епідзонування України з 9 листопада.

“Будь-який варіант “адаптивного карантину” або інші екзотичні рішення (карантин вихідного дня, happy hours для літніх) сьогодні не адекватні епідемічній ситуації. Кажу це як людина, яка пропонувала ідею адаптивного карантину у квітні. Потрібно було з наступного понеділка запровадити полегшений національний локдаун.  Без різних зон для регіонів – одні на всю країну. З обмеженнями на кількість контактів для одної особи. Із забороною будь-яких масових зібрань. Із закриттям місць масового перебування людей – спортзалів, ресторанів, гуртожитків тощо по всій країні. З компенсацією їх власникам та працівникам економічних втрат. Але із продовженням роботи шкіл, торгівлі, транспорту, готелів, більшості бізнесів”, – зазначив Павло Ковтонюк.

Читайте також: Кожен з нас несе особисту відповідальність за розповсюдження коронавірусу, – Степанов звернувся до українців

Та додав, що через місяць, у разі зменшення швидкості поширення та збільшення обсягів тестування – перейти назад до адаптивного варіанту.  Так з 2 листопада зробила Німеччина. І це найкращий на сьогодні приклад відповіді на осінню хвилю у Європі.

“Вчорашнє рішення уряду – це спроба відкласти тяжке рішення на потім. Але не приймати рішення – це теж рішення. І як з усіма тяжкими рішеннями – чим далі ви його відкладаєте, тим тяжчі наслідки.  Економічні втрати від зволікання будуть більшими ніж від обмежень – бо локдаун неминучий, але тепер його доведеться робити більш жорстким. Платити за зволікання також будуть люди, які уже сьогодні не можуть потрапити до лікарень. Не лише ті, що з ковід. А й ті, наприклад, кому КТ потрібно для діагностики інсульту або онкозахворювань”, – написав Ковтонюк.

За його словами, по-перше, поширення повністю вийшло з-під контролю в усіх областях. У жодній система тестування не здатна контролювати і впливати на ситуацію. А тому ніяке зонування вже не має сенсу.

Читайте також: Щоб розірвати ланцюг передачі COVID-19, треба повний локдаун на 21 день, – Степанов

По-друге, місцева влада і далі може впливати на те, які обмеження застосовувати. Тому частину червоних зон ви можете подумки перемалювати у помаранчеві. А усі помаранчеві ви можете сміливо перемалювати у зелені – там обмежень де-факто немає зовсім. 

“Законодавче посилення відповідальності за неносіння масок – лише імітація жорсткості. Насправді ж дійсно правильне, рішуче і неприємне рішення про національні обмеження просто відклали на потім. Заходи подібні до вчорашніх ми у Центрі економіки охорони здоров’я Київської школи економіки рекомендували впровадити місяць тому. При цьому наші рекомендації були більш жорсткі (наприклад, не давати місцевій владі права обирати які обмеження застосовувати, а які – ні). Сьогодні ситуація значно гірша ніж тоді”, – зазначив Ковтонюк.

 

Система Orphus