Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Літнім полтавцям розносять медичні маски та цукерки від кандидата Мамая, – ОПОРА

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували, як полтавцям пенсійного віку до дня народження кур’єри приносять пакети, в яких містяться медичні маски, коробка цукерок та подяка від кандидата на посаду міського голови Олександра Мамая. Такий же набір, тільки без цукерок, містяни отримували і минулого тижня.

За повідомленнями спостерігачів ОПОРИ, у пакетах, які отримують полтавці літнього віку — набір медичних масок, коробка цукерок та подяка від імені Олександра Мамая. На листівці написано (стилістика збережена):

«Щиро дякую вам за підтримку мене як кандидата на голову Полтавської ОТГ у першому турі. Попереду — другий тур виборів, який буде нелегким. Тому саме ваш голос є вирішальним для міста. Переконаний, перемога за нами. Тільки разом ми досягнемо успіхів. З повагою Олександр Мамай».

Такого ж змісту листівки окремі полтавці отримували і минулого тижня. Тільки тоді у наборах були лише маски, без солодощів.

Про те, що подібний набір принесли до дня народження її батька (за адресою його реєстрації), у соцмережах написала і місцева журналістка Тетяна Цирульник. ОПОРА звернулася за коментарем на офіційну сторінку кандидата у Facebook, проте, на момент виходу матеріалу отримати відповідь не вдалося.

За словами речника Головного управління Національної поліції у Полтавській області Юрій Сулаєв, подібні дії можуть каратися законом.

«Згідно з ч. 3 ст. 160 Кримінального кодексу України, надання виборцям неправомірної вигоди, що супроводжується передвиборною агітацією, згадуванням імені кандидата, назви політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, або використанням зображення кандидата, символіки політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років. Примітка у цій же статті роз’яснює, що під неправомірною вигодою слід розуміти товари (крім матеріалів агітації, визначених законом), послуги, інші матеріальні та нематеріальні активи, вартість яких перевищує 0,06 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян».

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

фото ілюстраційне

Система Orphus Поделиться на fb