Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Лікарі мають чітко виконувати протокол лікування COVID-19, – Степанов

Лікарі повинні знати та виконувати протокол лікування COVID-19, що був розроблений Міністерством охорони здоров’я України.

На цьому під час ранкового ефіру телевізійної програми наголосив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов. 

«Протокол — це алгоритм дій лікаря, в ньому детально прописано, що має робити лікар, який веде пацієнта з COVID-19. Крім цього, наголошую, що на сьогодні в Україні протоколи так званого «медичного сортування» не запроваджені. Їх може бути введено лише, якщо будуть заповнені всі 100% ліжок для хворих на COVID-19. Проте ми готуємося до будь-якого сценарію», — зазначив Максим Степанов.

Читайте також: Кожен з нас несе особисту відповідальність за розповсюдження коронавірусу, – Степанов звернувся до українців

Крім того, Міністр підкреслив, що остаточне рішення щодо тактики лікування пацієнтів з COVID-19 приймає виключно сімейний лікар.   

«Чи потрібна госпіталізація, визначає сімейний лікар. Є багато показників, за якими він приймає це рішення. Є показник сатурації, і якщо він нижчий ніж 92%, то людина потребує кисневої терапії і госпіталізації. Виникають ситуації, коли лікар орієнтується на певні показники лабораторних досліджень», — сказав очільник МОЗ.

Система Orphus