Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Ляшко закликає українців утриматись від профілактичного вживання антибіотиків

Антибіотики не лікують коронавірусну хворобу та не допоможуть уникнути інфікування.  Ці препарати дієві у випадку бактеріального захворювання – а не вірусного. 

На цьому наголосив, під час брифінгу, головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.

Тому при COVID-19 їх варто приймати лише тоді, коли поруч з коронавірусною інфекцією розвинулось бактеріальне захворювання.

“Сьогодні антибактеріальні препарати не діють та неактивні на вірус.  Тому встановлення діагнозу COVID-19 – це не є прямим показом до застосування антибіотиків. Довіряйте своїм лікарям та не займайтеся самопризначенням антибіотиків. Антибіотики призначаються лише тоді, коли є переконливі докази того, що до вірусної інфекції приєдналась бактеріальна. Оскільки антибіотики діють виключно на антибактеріальну інфекцію”, – пояснив санітарний лікар.

Заступник міністра закликає українців утриматися профілактичного вживання антибіотиків. 

При цьому зазначає, що в Україні помітно збільшилась кількість продажів та використання антибіотиків у лікарнях.

“На фоні епідемії коронавірусної хвороби у нас значно зростають продажі антибіотиків у аптеках та значно збільшується використання антибіотиків у закладах охорони здоров’я. Зокрема тих, що надають допомогу хворим з коронавірусною хворобою. МОЗ сьогодні додатково в резерв для ковідних лікарень перерозподіляє 400 тис. флаконів “Меропенему” і 700 тис. таблеток “Амоксициліну”. Ці антибіотики будуть перебувати у резерві для того, щоб лікувати хворих з коронавірусною хворобою, у випадку, якщо це буде необхідно”, – розповів Ляшко.

Санітарний лікар застерігає, що бездумне вживання антибіотиків може призвести до краху у розвитку медицини.

“Хотів би нагадати усім, беручи у руки антибіотик, пам’ятайте – це невідновний ресурс людства. Сьогодні у нас чергова загроза формування антибіотикорезистентності, яка показує, що в разі безконтрольного вживання антибіотиків людство може втратити такий ресурс як антибіотико терапію”, – додав Ляшко.

Система Orphus