Ви тут:
Спорт Суспільство 

“Королевський гамбіт”: матч зіркового українського шахіста ввійшов до найпопулярнішого серіалу від Netflix

Одна з партій українського чемпіона світу з бліцу та швидких шахів Василя Іванчука стала прототипом для одного з фінальних епізодів міні-серіалу компанії Netflix “Хід королеви”.

Фільм розповідає про життя геніальної молодої шахістки Бет Хармон, яка почала займатися цим видом спорту в притулку. За сценарієм на одному з турнірів у фіналі Хармон зустрічається з радянським гросмейстером Василем Борговим.

(L To R) Anya Taylor as Beth Harmon in ÒThe Queen’s Gambit.Ó Cr. Charlie Gray/Netflix © 2020

Саме в основу цього епізоду лягла реальна партія Іванчука з американцем Патріком Вольфом, зіграна у 1993 році.

“Це реальна партія 1993 року Іванчук-Вольф. Буквально через день після виходу серіалу я отримав лист від Патріка Вольфа. Це був крик: “Я впізнав цю партію!” Тобто партія реальна, але все ж є деяке відхилення, яке пішло тільки на користь серіалу”, – розповів сайту “Дождь” консультант серіалу Гаррі Каспаров.

Насправді партія, яку повторили у фіналі серіалу, була зіграна українцем та американцем у першому раунді турніру Biel Interzonal 16 липня 1993 року у швейцарському місті Біль.
За підсумками турніру, у якому взяли 73 найсильніших шахістів того часу, Іванчук набрав 8 очок (14 місце), а Вольф — 7 (22 місце).

Василь Михайлович Іванчук (нар. 18 березня 1969, Копичинці, Тернопільська область) — український шахіст, міжнародний гросмейстер. Віце-чемпіон світу за версією ФІДЕ 2002 року (у фіналі поступився українцеві Пономарьову). Чемпіон Європи 2004 року. Чемпіон світу з бліцу 2007 року. Чемпіон світу зі швидких шахів 2016 року. Триразовий переможець супертурніру в Лінаресі. Чотириразовий переможець шахових олімпіад: 1988 та 1990 років у складі збірної СРСР, 2004 та 2010 років — збірної України.

На жовтень 2007 року мав рейтинг ФІДЕ 2787 (друге місце). Найсильніший український шахіст усіх часів, який понад 20 років входив у десятку найкращих шахістів планети. На думку фахівців, один з «геніїв шахів».

Система Orphus Поделиться на fb