Ви тут:
Суспільство Україна 

Комітет Ради з питань фінансів рекомендував перенести впровадження касових апаратів для фізосіб-підприємців

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроєкт про відтермінування впровадження касових апаратів для фізичних осіб-підприємців (ФОП) другої-четвертої груп

Про це повідомляє Інформаційний апарат Верховної Ради.

Згідно з повідомленням, Комітет розглянув проєкт закону №4313 “Про внесення змін до розділу ХХ “Прикінцеві та перехідні положення “Податкового кодексу України та інших законодавчих актів про перенесення термінів набрання чинності норм щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг”.

“За результатами обговорення Комітет прийняв рішення подати на розгляд Верховної Ради доопрацьований проект Закону України за назвою: “Про внесення змін Податкового кодексу України та інших законодавчих актів про перенесення термінів набрання чинності норм щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг та лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами – платниками єдиного податку” та рекомендувати за наслідками його розгляду в повторному першому читанні прийняти його за основу та в цілому як закон”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що проєкт закону передбачає перенесення до 1 січня 2022 року введення положень щодо обов’язкового застосування касових апаратів (РРО) ФОП другої-четвертої груп, які мали застосовувати їх з 1 січня 2021 року та з 1 квітня 2021 року.

Також пропонується перенесення до 1 січня 2022 року запровадження спеціального порядку розгляду скарг покупців та компенсації частини штрафних санкцій “кешбек”.

При цьому пропонується, щоб перенесення строків не стосувалося суб’єктів господарювання, які здійснюють “ризикові види діяльності”. 

Також зазначається, що ті ФОП другої-четвертої груп, які добровільно хочуть встановити РРО раніше обов’язкових термінів, зможуть це зробити та матимуть право отримати одноразову грошову допомогу з бюджету.

Система Orphus