Ви тут:
Суспільство Україна 

Карантин «вихідного дня»: Шмигаль провів онлайн-нараду з міськими головами

Упонеділок, 16 листопада, під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулася онлайн-нарада із міськими головами. У зустрічі взяли участь Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, заступник Міністра охорони здоров’я — Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, українські епідеміологи та інфекціоністи.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Денис Шмигаль зазначив, що Уряд зараз шукає шляхи, які дадуть змогу пригальмувати процес зростання кількості захворілих на COVID-19: від адаптивного карантину до вдосконалення карантину «вихідного дня». За його словами, запроваджені заходи стосуються здебільшого трьох галузей.

Читайте також: У Раді зареєстрували постанову щодо скасування “карантину вихідного дня”

«Для нас це один із виходів, коли на вихідних люди перебувають удома і не створюють великий потік та скупчення. Великі заробітки галузей саме у суботу та неділю якраз є доведенням факту, що величезні потоки людей рухаються в галузь харчування та розваг», — зауважив Прем’єр-міністр.

Очільник Уряду додав, що карантин «вихідного дня» дає змогу перерозподілити попит із вихідних на п’ять робочих днів, зменшивши потоки людей та перетин різних соціальних груп.

Денис Шмигаль наголосив, що Уряд зараз зосереджений на комунікації з галузями, щоб випрацювати механізми компенсації втрат.

«На сьогодні в нас є низка інструментів, які проявили себе навесні. Також ми працюємо над розробленням нових програм. У нас на сьогодні є до семи інструментів, якими ми будемо вже цього тижня підтримувати галузі, які страждають найбільше», — підкреслив очільник Уряду.

Як зауважив Прем’єр-міністр, Уряд паралельно працює над збільшенням кількості ліжок, над постачанням кисню, щоб дати медикам більше інструментів лікувати хворих. Денис Шмигаль відзначив, що будь-які протиепідемічні заходи не дають миттєвого результату й ефект карантину «вихідного дня» можна буде побачити за 2-3 тижні.

Нагадаємо, сьогодні на засіданні Погоджувальної ради в.о. голови ВР Олена Кондратюк зареєструвала постанову №4381 про рекомендацію скасувати “карантин вихідного дня” уряду.

“Кабінет міністрів вдався до так званих неоднозначних рішень, які ставлять багатьох громадян у безвихідне становище. Саме тому була сьогодні зареєстрована теж під моїм керівництвом спеціальна постанова №4381 про рекомендацію скасувати карантин вихідного дня уряду”, – зазначила в.о. голови Верховної Ради.

Авторами документу є нардепи Олена Кондратюк, Давид Арахамія, Ярослав Железняк, Олександр Корнієнко, Юрій Бойко та Ірина Геращенко.

Система Orphus