Ви тут:
Полтавщина Спорт Суспільство 

Історична мить: систему VAR вперше використали на футбольному матчі у Полтаві

Раніше систему відеодопомоги арбітрам під час домашніх матчів «Ворскли» лише тестували.

Матч між «Ворсклою» та ковалівським «Колосом» запам’ятався не лише великою перемогою полтавців, а й історичною подією для футболу Полтавщини. Вперше на стадіоні «Ворскла» імені Олексія Бутовського повноцінно працювала система відеодопомоги арбітрам (англ. Video assistant referee).

Протягом матчу головний арбітр протистояння Дмитро Кривушкін декілька разів звертався за допомогою до системи. На 16-й хвилині VAR відмінив 11-метровий у ворота ковалівців (був призначений штрафний), на 34-й система підтвердила рішення арбітра не призначати 11-метровий вже у ворота полтавців, а відразу після перерви VAR допоміг уберегти «Ворсклу» від пенальті після потрапляння м’яча в руку Чеснакову під час потужного удару Задої.

Читайте також: Головний тренер “Ворскли” прокоментував впровадження VAR в УПЛ

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Photographer Oleg Dubyna (@dubyna)

Система відеодопомоги арбітрам (англ. Video assistant referee), скорочено VAR або відеопомічник арбітра — технологія у футболі, що дозволяє головному арбітру приймати рішення в спірних моментах матчу за допомогою відеоповторів. Офіційно включена в Правила гри в футбол в 2018 році після серії випробувань на міжнародних турнірах.

Система Orphus