Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Готуємося до підписання Угоди про співпрацю з COVAX щодо поставки вакцини від COVID-19, – МОЗ

Глобальна програма COVAX визначила подальший план дій щодо поставки майбутньої вакцини проти COVID-19 в Україну. До 27 листопада буде підписано технічну потребу від України. Наступний крок — підписання умов співпраці до 7 грудня.

Про це було зазначено під час закритої онлайн-конференції, повідомляють у МОЗ.

“Планується, що Україна отримуватиме  майбутню вакцину проти COVID-19 декількома траншами. Обсяг першого траншу, наданого COVAX, становитиме майже 1 млн 200 тис. доз. Пріоритетною групою ризику, що підлягатиме проведенню щеплень проти коронавірусної хвороби на першій хвилі отримання вакцин, визначено працівників галузі охорони здоров’я”, — повідомив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. 

Міністерство охорони здоров’я України очікує на механізм отримання вакцин проти COVID-19, що їх надалі забезпечуватиме COVAX, та подальші плани Програми щодо відповідної допомоги країні.

За планом GAVI, Україна зможе отримати безкоштовні вакцини проти COVID-19 обсягом, що приблизно дорівнює 20% від загальної кількості населення країни, тобто біля 8 млн доз. Ці вакцини надаватимуться Україні у рамках програми COVAX Facility, яка займається забезпеченням вакцинами, що наразі знаходяться у стадії розробки.

Зазначимо, раніше за ініціативою Міністерства охорони здоров’я Україна стала учасником GAVI, Глобального альянсу з вакцин та імунізації. 

На сьогодні у світі розроблено та проходять дослідження три види вакцин: інактивовані вакцини з вірусними білками, живі рекомбінантні (векторні) вакцини і генні вакцини (мРНК-вакцини). За даними ВООЗ, 10 вакцин проходять ІІІ фазу клінічних досліджень.

Система Orphus