Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Фото бюлетенів та розсилка СМС-повідомлень: як відбувся другий тур виборів міського голови Полтави

Під час другого туру виборів на посаду міського голови Полтави, що пройшов 22 листопада, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА фіксували чимало порушень з боку виборців.

Це підозри у фальшуванні бюлетенів, перешкоджання роботи спостерігачів. Також було чимало випадків фотографування бюлетенів. Про це розповіли на прес-конференції 23 листопада.

“Під час другого туру виборів 22 листопада ОПОРА фіксувала окремі порушення виборчого законодавства. Більшість порушень стосувались технічних недоліків – на багатьох дільницях, як в Полтавській ОТГ, так і в Полтаві, немає відповідної кількості скриньок, кабінок, часто немає окремих кабінок для голосування людей з обмеженими фізичними можливостями. Також фіксували масову відсутність пандусів, а це доступ до дільниць людей маломобільних груп населення”, – розповів координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області Костянтин Донченко.

На виборчій дільниці по вулиці Б.Хмельницького,9 жінка сфотографувала виборчий бюллетень. На вимогу видалити, вона заявила, що робила це вдруге, бо не знала, що за це передбачена кримінальна відповідальність.

Читайте також: Сергій Іващенко визнав перемогу Олександра Мамая на виборах полтавського міського голови

На дільниці по вулиці Європейській,153 чоловік також сфотографував на мобільний телефон заповнений бюлетень. Він сказав, що зробив це “для себе”. Фото виборець видалив у присутності спостерігача, а бюллетень вкинув у виборчу скриньку.

Схожа ситуація сталась і на дільниці по вулиці І. Мазепи, 8. Фото заповненого бюлетеню зробив чоловік. Поліції та членам ДВК він пояснив, що так виконав прохання дружини.

“До Нацполіції Полтавщини надійшло 48 заяв та повідомлень. 22 звернення були стосовно надходження до громадян СМС-повідомлень, в яких було написано, щоб вони не приходили на виборчі дільниці. Поліція забезпечувала охорону громадського порядку, близько 400 поліцейських перебували на дільницях. Загалом, вибори пройшли без значних порушень”, – зазначив заступник начальника ГУ НП у Полтавській області Максим Ахрамєєв.

В СМС-повідомленнях був зазначений такий текст: “Не йдіть на дільницю! На отримавших продуктові набори чекає поліція!!!”. Номер відправника – невідомий, відправник повідомлення – Poltava, коментуюють в ОПОРІ.

На виборчій дільниці по вулиці Соборності, 67 ОПОРА зафіксувала, як виборець намагався отримати бюлетень за електронним паспортом у мобільному додатку “Дія”. Але оскільки на дільниці не було технічної можливості для перевірки е-паспорта, члени ДВК відмовили виборцю у видачі бюлетеня.

За словами Костянтина Донченка, у Полтаві ще продовжується підрахунок голосів. Зокрема, дві районні в місті ТВК вже порахували голоси, це Шевченківська та Київська районні в місті Полтава ТВК. Подільська районна в м. Полтава ТВК нині продовжує прийом бюлетенів від ДВК.

“Загалом, другий тур виборів пройшов набагато спокійніше, ніж перший – 25 жовтня. На дільницях, де були спостерігачі ОПОРИ фіксували меншу кількість порушень. Це пов’язано з тим, що цього разу менша кількість бюлетенів, відповідно комісії їх швидше рахують”, – підсумував Костянтин Донченко.

Система Orphus