Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

До Міжнародного дня толерантності учні з п’яти шкіл Полтавщини взяли участь в онлайн-тренінгу

До Міжнародного дня толерантності ініціювали та провели онлайн-тренінг для підлітків і залучили до нього не лише учнів своєї школи. (Толерантність є ключовою цінністю сучасного суспільства, адже вона є основою демократії та єдиною можливістю для спільного розвитку). 11,12, 13 листопада команди учнів з п’яти шкіл мали можливість тренувати свої соціальні компетентності в умовах дистанційного навчання.

Тренінг став можливістю отримати досвід продуктивної взаємодії, навчитися працювати в команді, познайомитися із головними проблемами, що пов’язані з толерантністю та потренувати навички публічної презентації. Онлайн-тренінг тривав кілька днів, щоб учасники мали достатньо часу для освоєння теми, щоб познайомилися з усіма представниками свого комітету та підготувалися до презентації.

16 листопада тренінг завершився круглим столом за участі усіх п’яти команд (з 28-ї, 24-ї, 13-ї шкіл, з євроклубу 1-го ліцею, з Шишацької гімназії ім. В.І.Вернадського). Тут були успішно презентовані резолюції – рішення, що були сформовані трьома комітетами відповідно до запропонованих на тренінгу проблем і над якими учасники працювали минулого тижня.

Крім запропонованої освітньої теми цікавим став сам підхід до неї – про це свідчать численні позитивні відгуки учасників та їхніх тренерів на сторінці школи у Фейсбук. Свою роботу над наступними темами у схожому форматі вчителі продовжать.

Уже цього тижня, 20-го листопада, стартує інтерактивний вебінар “Встань за свої права!” до Всесвітнього дня дитини. До складу учасників уже увійшли команди 27-ї та 14-ї полтавських шкіл.

Тож команда «Паростка» та ГО Педагогічний центр «Академія» запрошують долучатися та практикувати соціальні навички учнів навіть в умовах дистанційного навчання.

Довідка. Серед головних напрямів роботи полтавської ГО Педагогічний центр «Академія» є напрям «Неформальна освіта». Члени ГО за час роботи організації були учасниками багатьох проектів, метою яких було вивчення методів неформальної освіти, яка на разі  набула великої популярності у всіх європейських країнах. Вивчене і побачене вже багато років реалізовується і в роботі заснованої громадською організацією школи «Паросток».

ПНВК “Паросток” – соціально активна команда. Усі вчителі якої бачать, що великим недоліком дистанційної освіти стала гранично мала кількість можливостей для формування соціальних навичок та соціальної включеності підлітків. Водночас саме соціальна активність є потужним формуючим фактором для вибудови особистості молодої людини 13 +. Команда «Паростка» – фахівці у цій сфері. Серед курсів додаткової освіти вже багато років тут працюють над спецкурсом «Практикумом соціальної взаємодії», мають певні доробки, якими діляться із колегами.

Фото: ілюстративне

Система Orphus