Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Дівчат запрошують відвідати технологічні компанії

У рамках ініціативи #ДівчатаSTEM 19 листопада в Україні відбудеться національний День дівчат у технологіях, під час якого вони зможуть відвідати технологічні компанії, познайомитися з їх діяльністю та побачити, як можна будувати свою кар’єру у сфері технологій. Цього року екскурсії відбудуться в онлайн режимі.

До участі в заході запрошуються дівчата та жінки віком 14-24 роки, яких цікавить кар’єрний розвиток у топових українських технологічних компаніях. Впродовж національного Дня дівчат у технологіях учасниць очікує знайомство з надихаючими фахівчинями STEM-компаній, багато нових знань та подарунки для найактивніших учасниць, пише Освіта.ua.

За словами організаторів, у світі сьогодні стрімко зростає попит на фахівців та фахівчинь у галузях STEM (наука, технології, інженерія, математика), але представленість жінок у сферах науки й технологій все ще залишається низькою, наприклад, частка жінок в IT-сфері дорівнює 25%.

“Організовуючи цей захід, ми плануємо надихнути дівчат до роботи у сфері науки, техніки, інженерії та математики (STEM) і подолати гендерні стереотипи стосовно STEM-професій. Таким чином ми прагнемо збільшити кількість дівчат у сферах STEM”, – говорить Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ».

За статистикою, у Європі дівчинка втрачає зацікавленість у STEM у віці 15 років. Міжнародні дослідження свідчать, що рольові моделі явно позитивно впливають на сприйняття дівчатами предметів STEM та майбутній вибір професії.

“Тому так важливо налагодити цей зв’язок між школярками та фахівцями STEM професій ще до моменту вступу до вищого навчального закладу, щоб цей вибір був дійсно вільний від стереотипів”, – зазначає Наталія Кошовська, програмний аналітик Фонду ООН у галузі народонаселення.

Серед компаній-учасниць заходу – SoftServe, Wix, Intellias, Snap Inc., AgriChain, Syngenta, Luxoft, EY, Прикарпаттяобленерго, Ferrexpo, IT-Integrator, Метінвест Діджитал, Raiffeisen, Servier, Corteva, Eleks, Camozzi.

Система Orphus