Ви тут:
Економіка Суспільство Україна 

Держказначейство зупинило фінансування усіх незахищених видатків, – ЗМІ

Державна казначейська служба зупинила фінансування усіх незахищених видатків. Тобто, з бюджету не виділятимуть гроші, зокрема, на  ремонти, реконструкцію чи будівництво.

Про це йдеться у статті “Економічної правди” з посиланням на двох високопосадовців в Кабміні.

“Державний бюджет не в змозі обслуговувати всі видатки, передбачені законом на 2020 рік. Одразу двоє високопосадовців в Кабінеті міністрів повідомили ЕП, що з 20 листопада Державна казначейська служба (ДКС) зупинила фінансування всіх видатків, крім захищених (заробітні плати працівників бюджетної сфери, пенсії, соціальні виплати, погашення боргів. – ЕП). Останні запити від головних розпорядників бюджетних коштів на проведення не захищених видатків ДКС обслуговувала 20 листопада”, – йдеться у матеріалі.

Зазначають, що урядовці розраховували на кошти від МВФ, проте після рішення Конституційного Суду, який скасував відповідальність за недостовірне декларування, Фонд призупинив співпрацю з Україною, пише “5 канал”.
Тепер під питанням, окрім доріг, і видатки на відомства, які планували створити цього року. Наприклад, 650 млн грн мали піти на Бюро фінансових розслідувань. Це стосується і Комісії з регулювання азартних ігор, яку уряд повністю сформував лише 18 листопада. 
Міністр фінансів Сергій Марченко через “щільний графік” не знайшов можливості прокоментувати зупинення фінансування видатків з держбюджету. У Держказначействі на запит журналістів не відповіли.

“Казначейство здійснює виконання показників держбюджету та обслуговування інших клієнтів відповідно до законодавства”, – відповіли в прес-службі Мінфіну.

Тим часом члени бюджетного комітету парламенту від “Слуги народу” розповіли, що не мають інформації про призупинення видатків зі скарбниці. Про це говорить і радник голови Рахункової палати Віктор Мазярчук. Він переконує – системних затримок із виплатами за платіжками Держказначейства немає. Фінансують не лише захищені статті, а й капітальне будівництво, закупівлю товарів і послуг. 

“Наскільки мені відомо, на певний час там, можливо, і були якісь складнощі, але зараз видатки всі відповідним чином забезпечуються. Нині, я знаю, в мене на окрузі будуються об’єкти, робляться ремонтні роботи, триває забезпечення платежів, люди працюють у штатному режимі”, – наголосив посадовець.

Фото: ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb