Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

COVID-19 у Кременчуці: на стаціонарі з пневмонією лікується 135 пацієнтів

На сьогодні ситуація щодо поширення коронавірусної хвороби в Кременчуці є напруженою. На цьому на засіданні штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації наголосила заступник міського голови Ольга Усанова.

Як інформує Кременчуцька міськрада, за вчорашній день зі скаргами на ГРВІ до лікарів на амбулаторному прийомі звернулися 85 дорослих і 63 дітей. Вперше на прийомі у сімейного лікаря 64 дорослим було встановлено діагноз пневмонія і 87 підозр на коронавірусну інфекцію.

Наразі на стаціонарному лікуванні в кременчуцьких лікарнях із діагнозом пневмонія перебувають 135 пацієнтів, у 42 – тяжкий перебіг хвороби.

Продовжується моніторингова робота щодо виявлення можливих випадків захворювання на COVID-19. Кременчуцький лабораторний центр працює з повним завантаженням. За вчорашню добу лаборантами центру було проведено 199 досліджень. Завдяки появі нового додаткового лабораторного обладнання – станції для автоматичного виділення біоматеріалів, пацієнтам, у яких взято біоматеріали для дослідження та оперативного встановлення діагнозу, не доводиться довго очікувати результатів. Практично висновки по ПЛР-аналізам вони отримують день у день або на наступний день.

На сьогоднішній день, у лікарнях Кременчука перебуває 34 кременчужан із підтвердженим COVID-19, 27 – жителів «великого» Кременчуцького району. 933 хворих на цю інфекцію отримують лікування в амбулаторних умовах під наглядом сімейних лікарів, 1310 кременчужан подолали цю інфекцію, 66 осіб померло.

Заступник міського голови Ольга Усанова наголосила, що в кількох лікарнях Кременчука для надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу розгорнуті ліжка. Зокрема, базовою лікарнею залишається ЛІЛ «Кременчуцька», в ній виділено 70 койко-місць для таких хворих. У Першій міській лікарні розгорнуто 120 ліжок, у лікарні «Правобережна» в пологовому відділенні – 15 ліжок для вагітних жінок, у Дитячій міській лікарні в інфекційному відділенні – 60 ліжок, а також готується 100 ліжок у лікарні «Придніпровська».

Нагадуємо кременчужанам, що дотримання простих правил санітарної безпеки – збереження дистанції між людьми, носіння засобів індивідуального захисту, користування санітайзерами тощо – набагато зменшує ризики інфікування.

фото ілюстраційне

Система Orphus