Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Чат-бот “Медсестра Іванка”: на що витрачають гроші лікарні Полтавщини

Чат-бот інформує про тендери і кількість витрачених бюджетних коштів, виділених на боротьбу з COVID-19.

Відтепер перевірити які медичні засоби закупило будь-яке місто чи село Полтавщини можна через чат-бот “Медсестра Іванка”. Його запустила громадська організація «Антикорупційний штаб». Мета чат-боту –– допомагати українцям виявляти корупцію в медичних закладах.

“Щодня лікарні витрачають мільйони гривень на медичні товари і послуги для боротьби з COVID-19. Часто ці кошти витрачаються неефективно, або ж хворі не отримують безкоштовне лікування, за яке держава вже заплатила. Тому якщо лікарі стверджують, що в медзакладі немає необхідних ліків чи масок –– кожен може перевірити цю інформацію через чат-бот і поскаржитися на корупцію” –– виконавчий директор ГО “Антикорупційний штаб” Сергій Миткалик.

Так, найбільше витратила 5 -а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради –– 27,8 млн грн. Найдорожчою ж закупівлею виявилися 4 рентгенівські апарати за 12 млн грн. Всього на боротьбу з COVID-19 область витратила 255 млн грн (дані Prozorro).

«Медсестра Іванка» дає змогу:

– підписатися на будь-яку лікарню та отримувати оновлення щодо її закупівель;

– залишити скаргу або повідомлення про корупції в медичному закладі;

– переглянути статистику захворюваності у будь-якому куточку України;

– дізнатися про товари, які закуповують лікарні України та їх ціни.

– ознайомитися з іншими діджитал сервісами ГО “Антикорупційний штаб”.

Чат-бот оновлюється у режимі реального часу, охоплює всю Україну та є повністю безкоштовним.

Перевірити закупівлі своєї лікарні можна у Telegram та Viber.

Довідково: «Антикорупційний штаб» — громадська організація, створена у 2014 році. Вона розробляє цифрові інструменти для контролю прозорості та ефективності роботи органів місцевої влади. Інструмент створено в рамках проєкту «Антикорупційні розслідування закупівель COVID-19 у 4 пілотних регіонах на основі інтерактивної карти», який виконує Антикорупційний штаб завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні.

Система Orphus