Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Без негативного ПЛР-тесту: у МОЗ назвали підстави для закриття лікарняного після COVID-19

Роботодавці не мають права вимагати від своїх працівників, які перехворіли на коронавірус, негативний ПЛР-тест, якщо сімейний лікар закрив лікарняний.

Закриття лікарняного для працівників, які перехворіли на коронавірус (COVID-19), може відбутися з трьох причин, які чітко прописані у документах МОЗ.

Про це під час брифінгу повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

“Велика кількість керівників підприємств чомусь не допускає людей на роботу після того, як лікар закрив їм лікарняний. Вони вимагають негативного тесту ПЛР. Це суперечить чинному законодавству”, – наголосив Ляшко.

За його словами, підстави для закриття лікарняного три: пройшло 10 днів від першого дня симптомів. І впродовж цих 10 днів є три дні, коли були відсутні симптоми, пройшло 10 днів від моменту отримання позитивного результату тесту, проведеного методом ПЛР, і впродовж цих 10 днів є три дні, коли у людини відсутні симптоми або ж отримання пацієнтом негативного ПЛР-тесту на коронавірус.

За словами Ляшка, ці три фактори є рівноцінними і сімейний лікар визначає, як закрити лікарняний.

“В разі закриття лікарняного не повинно бути ніякого булінгу, і ми можемо спокійно допускати до колективу людей, які перехворіли. Є науково доведені дані, є рекомендації ВООЗ, і є стандарт МОЗ, які свідчать, що якщо хоч один із озвучених критеріїв дотриманий, то людина не може інфікувати інших”, – пояснив Ляшко.

Система Orphus