Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Без маски у громадському місці: скільки доведеться сплатити штрафу

21 листопада вступив дію Закон України«Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», згідно з яким за відсутність маски на обличчі у громадських місцях слід сплатити штраф.

Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, — тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн до 255 грн).

У Координаційному центрі з питань правової допомоги пояснюють, що такі штрафи НЕ застосовуватимуться до неповнолітніх, а також за неносіння маски на вулиці.

Розглядатимуть справи про дотримання цих протиепідемічних заходів виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад, а також Національна поліція, органи державної санітарно-епідеміологічної служби.

Нагадаємо, цей Закон попередньо підтримала Верховна Рада України та підписав Президент України Володимир Зеленський. 

З текстом Закону можна ознайомитись далі.

Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) _ від 06.11.2020 № 1000-IX
Система Orphus