Ви тут:
Освіта Суспільство ТОП-новина Україна 

Батьки не повинні підписувати документи щодо COVID-19 у закладах освіти, – МОЗ

Батьки не зобов’язані підписувати жодних документів від адміністрації навчального закладу про те, що заклад освіти не несе відповідальності за розповсюдження COVID-19, який може бути занесено в заклад людиною з безсимптомним перебігом хвороби.

Про це під час брифінгу заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, пише “Всеосвіта”.

“Днями в мережі з’явилася інформація, що батьків школярів адміністрація закладів освіти змушує підписувати документи щодо відповідальності за розповсюдження COVID-19”, – пояснив Максим Степанов.

За його словами зміст документу такий:

Інформаційна згода про те, що батьки свідомо розуміють, що заклад освіти не несе відповідальність за розповсюдження COVID-19, який може бути занесено в заклад людиною з безсимптомним перебігом хвороби.

Читайте також: COVID-19 на Полтавщині: в яких навчальних закладах підтвердили нові випадки інфікування

Міністр охорони здоров’я наголосив, що такий документ не передбачений жодним нормативним актом.

“Це така собі самодіяльність деяких керівників закладів освіти або інших осіб. Навіщо вони це роблять – мені невідомо. Ніхто не може змусити батьків підписувати такий документ”, – сказав Степанов.

Він нагадав, що раніше у МОЗ та МОН були розроблені рекомендації про проведення освітнього процесу в умовах пандемії.

“З основного в рекомендаціях: засновник закладу освіти відповідає за те, щоб у медичному пункті існували антисептики, безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту”, – підсумував міністр.

Також Максим Степанов наголосив, що у школах має бути різний початок і закінчення занять для різних класів та груп. Перерви також мають бути в різні часові проміжки.


Система Orphus