Ви тут:
Спорт Суспільство 

Баскетбол: збірна України перемогла Фінляндію в карантинному матчі євровідбору

Жіноча національна збірна України перемогла команду Фінляндії в кваліфікаційному матчі чемпіонату Європи в ізольованому таборі в Португалії – 84:66.

Про це розповіли у Федерації баскетболу України.

Напередодні фінські оглядачі акцентували увагу на досить молодому віці команди на матчі в Португалії. Головними перевагами називали атлетизм, гру в захисті, швидкість.

Стартові хвилини поєдинку підтвердили небезпідставність таких характеристик. Поки українки ще не ввійшли на повну в боротьбу, суперниці ефективно захищалися, втікали у швидкі відриви, вигравали підбирання в атаці. Відтак упродовж стартової чверті наші дівчата наздоганяли фінських суперниць. На кінець чверті наші дівчата скоротили відставання до трьох очок, загалом пропустивши аж 25.

Уже з другої 10-хвилинки перебіг подій змінився. Українки додали в захисті, частіше після перехоплень стала втікати капітан команди Ягупова, краще пішли підбори та блок-шоти. В атаці позначилася відмінна клубна зіграність Ягупової з Науменко, вдало підключалася до дальніх атак Горобець. У підсумку за другу половину українки 25 очок уже самі набрали, самі пропустивши 14.

Дивіться: Як збірна України перемагала Фінляндію: фотогалерея
По перерві українки продовжили контролювати перебіг боротьби. Та кілька хвилин втрати зосередженості вистачило, аби суперниці скоротили відставання, змусивши хвилюватися. Триочковий від Ягупової заспокоїв команду та ще збільшив нашу загальну перевагу.

У заключній 10-хвилинці кардинальних змін не сталося. Українки довели поєдинок до перемоги – другої в трьох зіграних матчах.

Як і очікувалося, найрезультативнішою стала капітан нашої команди Аліна Ягупова. На останніх секундах вона встигла оформити тріпл-дабл – 22 очка, 12 підбирань, 10 передач.

Відтак збірна України в доброму емоційному стані готуватиметься до другого поєдинку осіннього кваліфікаційного вікна – 14 листопада проти Бельгії.

Система Orphus