Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

16 днів проти насильства: Полтавщина приєдналась до Всеукраїнської акції

25 листопада стартує обласна акція “#Котики проти гендерно зумовленого насильства” у межах Міжнародної кампанії “16 днів проти насильства”, яка триватиме до 10 грудня.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Цьогоріч девіз кампанії “Розфарбуємо світ в помаранчевий колір: покоління рівності виступає проти зґвалтувань”.

Українські зірки записали ролик у рамках інформаційної кампанії “Розірви коло” за підтримки уряду Великої Британії. “Вийди із кола насильства” – в один голос вперше промовляють MONATIK, Юлія Саніна, Оля Полякова,Тарас Тополя і Alyosha на чолі із Почесним Послом UNFPA Україна, Машею Єфросиніною. 

Міжнародну кампанію «16 днів проти насильства» ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює важливі дати:

– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.

– 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

– 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.

– 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.

– 5 грудня – Міжнародний день волонтера.

– 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.

– 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.

– 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

“Мій заклик до всіх – не сприймайте домашнє насильство як норму, не замовчуйте, не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога. Норма – це нульова толерантність до насильства, і це під силу кожному”, – написала Перша леді Олена Зеленська у Facebook.

У рамках цієї міжнародної акції, з 25 листопада до 10 грудня, Будинок Уряду України, а також інші адміністративні будівлі в обласних центрах та містах будуть підсвічені помаранчевим кольором у темну пору доби, зокрема і будівля Полтавської ОДА.

“Згідно з дослідженням «Добробут і безпека жінок», презентованого у 2019 році, 67% опитаних українок зазнали психологічного, фізичного або сексуального насильства з боку партнера або іншої особи”, – повідомляють в ОБСЄ.

Під час Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” на Полтавщині розпочне свою роботу інформаційний Telegram-канал з протидії гендерно зумовленому насильству та дискримінації  – швидкий доступ до актуальної інформації з питань всіх видів насильства, формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки, викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі жінок і чоловіків.

“В рамках дії каналу будуть розроблені тематичні стікери, які опосередковано формуватимуть ненасильницьку толерантну поведінку у суспільстві”, – повідомили в облдержадміністрації.

Для об’єднаних територіальних громад області будуть проведені вебінари щодо впровадження інноваційних форматів інформаційно-просвітницької  роботи щодо профілактики домашнього насильства, насильства за ознакою статі, протидії торгівлі людьми та антидискримінаційних проявів.

25 листопада стартує обласна акція “#Котики проти гендерно зумовленого насильства”. Для включення дітей та молоді в пропагування нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, формування у них небайдужого ставлення до постраждалих, буде розроблено серію брендованих поліграфічних продуктів з логоперсонажами, які через анімаційну метафоричну форму передадуть інформацію. Хлопці та дівчата будуть включені через ігрові форми роботи до проведення інформаційно-просвітницької роботи.

Фото: ілюстративне

osce
Система Orphus