Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Жінки, мир, безпека”: на Полтавщині успішно пройшли обласні заходи з реалізації Національного плану

Заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко взяла участь у засіданні круглого столу з нагоди 20-ї річниці прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Захід відбувся в режимі онлайн у форматі ZOOM-конференції.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревук відзначила, що Україна стала першою державою, яка прийняла Національний план дій у період збройного конфлікту, а саме в лютому 2016 року. Дія документа завершується у 2020 році.

«Впродовж реалізації Національного плану дій відбулася низка системних змін: було скасовано заборону для жінок сержантського складу займати бойові посади в Збройних силах України, ухвалено закон щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у ЗСУ та інших військових формуваннях, дозволено набір дівчат до військових та військово-морських ліцеїв. Однак нині рівень участі жінок у миротворчих операціях залишається досить низьким. У ЗСУ служать  9760 жінок», – сказала  Ольга Ревук.

Вона наголосила, що Уряд затвердив Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року. Він розроблений Мінсоцполітики у тісній співпраці з центральними та місцевими органами виконавчої влади, міжнародними партнерами та 18 громадськими організаціями. Це другий план, за яким працюватиме Україна наступні 5 років. 

Відмінність другого плану від першого полягає в його орієнтованості на результат. Основним інтегрованим показником, який свідчитиме про успішність документа в цілому, є місце України в Індексі ООН зі становища жінок, миру і безпеки. Нині Україна посідає 105 місце із 167 держав світу.

На Полтавщині успішно проводили обласні заходи з реалізації Національного плану.

В області на обліку перебуває 22642 переселенці. Вони щомісяця отримують адресну допомогу для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг.

До обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки внесені зміни з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків відповідно до  Національного плану дій «Жінки, мир, безпека». Також проводилася інформаційно-просвітницька робота. В області приймуть новий план, за яким працюватимуть до 2025 року.

Учасники відеоконференції наголосили на важливості подальшого виконання вимог резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» як ключового документа у сфері дотримання прав жінок в умовах конфліктів та залучення їх до миротворчого процесу. Зауважили, що досягти результату можна лише  завдяки скоординованим діям органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських об’єднань та міжнародних організацій, представників соціально відповідального бізнесу, волонтерів.

Система Orphus