Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Зеленський виключив можливість виборів в ОРДЛО до передачі Україні контролю над кордоном з РФ

Президент України Володимир Зеленський виключив проведення місцевих виборів на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей до передачі контролю над українсько-російським кордоном.

Про це він заявив в інтерв’ю виданню Politico Europe, інформує Еспресо.TV.

“Я казав і Президенту Макрону, і канцлеру Німеччини Меркель, і Президенту Путіну, що в нас не буде там спостерігачів, якщо не буде кордону (під нашим контролем) і ми не зможемо контролювати перебіг виборів. Ніхто із західних спостерігачів не зможе туди приїхати. Тому вибори відкритими там не будуть ніколи. З точки зору безпекової ситуації – не буде вільного доступу для всіх партій. А це те, що має бути, – має бути вільний вибір народу України. Не працюватиме правоохоронна система. Ми не знаємо, що буде відбуватися, якщо не буде (контрольованого Україною. – Ред.) кордону між Україною та Росією. Кордон України має контролювати саме українська влада. Я це кажу відкрито. Я вважаю, що по-іншому не може бути. Суспільний вибух у нас в Україні, той чи інший пункт – це просто фізично неможливо”, – пояснив Володимир Зеленський.

Він нагадав, що в одному з пунктів Мінську є виведення всіх незаконних військових формувань.

“Як їх будуть виводити, куди вони повинні вийти… Потім – передача нам контролю над кордоном. І тоді ми будемо знати, що нічого іншого не відбувається, що там не перебувають якісь інші мілітаризовані формування й вони не повертаються”, – додав він.

Фото: Офіс Президента

Система Orphus