Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Зеленський озвучив друге питання до українців у день виборів

Президент України Володимир Зеленський оголосив друге питання до українців, на яке вони повинні відповісти у день виборів, 25 жовтня.

Воно стосується щодо створення на Донбасі вільної економічної зони.

“25 жовтня на виборчих дільницях ти зможеш дати відповідь на 5 важливих питань. І сьогодні питання №2: “Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?”, – назвав Зеленський.

Нагадаємо, перше запитання було таким – Чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах?

Читайте також: В ОПУ розповіли, яким буде опитування анонсоване Зеленським на день виборів

Таке опитування у день виборів не передбачене українськими законами та Конституцією, повідомляє BBC News Україна.

Ініційоване Президентом загальнонаціональне опитування, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків, пояснюють в Офісі Президента. Але таке опитування дасть можливість кожному громадянину висловитися щодо важливих для суспільства питань. Держава ставить прямі запитання суспільству та отримує прямі відповіді без посередників.

Згодом в Офісі Президента пояснили, що мова про концепцію регіональної економіки, яка “зшиває” регіон, робить його привабливим для бізнесу, системно відновлює інфраструктуру.

“Потрібно створювати нову мотивацію для населення, нові робочі місця, нові перспективні бізнеси та впроваджувати спеціальні інструменти для залучення на Донбас інвесторів і зацікавлення людей і бізнесів залишатися працювати саме на цій території.  Крім того, поки не проведена повна деокупація, яку ми ставимо за ключову мету на переговорах щодо Донбасу в усіх форматах, зберігається ризик ескалації. Відповідно, залучення на Донбас провідних компаній, підживлення економічного розвитку за рахунок масштабних партнерських програм можуть стати також інструментом демонтажу будь-якого негативного впливу окупаційної сили. Спеціальний щонайлояльніший підхід до оподаткування, принципово найкомфортніші умови державного нагляду за бізнес-діяльністю – це може суттєво допомогти українському Донбасу. Спочатку вільному, а потім і звільненому”

Система Orphus