Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Зеленський назвав три наступних питання загальнонаціонального опитування

Президент Володимир Зеленський назвав три наступних питання загальнонаціонального опитування, на які українці мають відповісти у день виборів, 25 жовтня.

“Чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300?
Чи підтримуєте ви легалізацію в Україні медичного канабісу для зменшення болю у важких хворих? Чи потрібно Україні на міжнародному рівні підняти питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету й територіальної цілісності?”, – запитав Зеленський.

Також Глава держави закликав залишати в коментарях на офіційних сторінках питання, які варто включити до наступних опитувань.

Нагадаємо, перше запитання було таким – Чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах?

Друге запитання звучало так: Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?

Читайте також: В ОПУ розповіли, яким буде опитування анонсоване Зеленським на день виборів

Таке опитування у день виборів не передбачене українськими законами та Конституцією, повідомляє BBC News Україна.

Ініційоване Президентом загальнонаціональне опитування, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків, пояснюють в Офісі Президента. Але таке опитування дасть можливість кожному громадянину висловитися щодо важливих для суспільства питань. Держава ставить прямі запитання суспільству та отримує прямі відповіді без посередників.

Згодом в Офісі Президента пояснили, що зменшення кількості народних депутатів України – це суттєве підвищення ефективності державного управління.

“Сучасний світ дуже конкурентний і тому потребує максимально швидких та компетентних рішень. Вчорашні традиційні системи управління далеко не завжди спроможні адекватно відповісти на нові виклики та кризи. Тому ще в серпні 2019 року Президент Володимир Зеленський на виконання своєї передвиборчої програми ініціював законопроект про внесення змін до Конституції, яким, зокрема, пропонується зменшити кількість народних депутатів до трьохсот. Цей законопроект уже був попередньо схвалений Верховною Радою та проаналізований Конституційним Судом, який дійшов висновку про те, що ініціатива Глави держави відповідає вимогам Основного закону. Мотивація необхідності ухвалення колегіального рішення про зменшення кількості депутатів цілком очевидна. В Україні відбулася глибока реформа децентралізації. Це означає, що на місця були передані як більші повноваження, так і суттєво більші фінансові можливості для їхньої реалізації. Відповідно, після зміни балансу між центральною та місцевою владою виникла потреба і в більшій концентрації фаховості на рівні національного парламенту. Звична для нас кількість народних депутатів України є завеликою та породжує спокусу для численних гравців з об’ємним лобістським ресурсом дарувати місця у списках своїх партій як винагороду за багатолітнє попутництво. Вважаємо, що депутатський мандат не може бути винагородою. Зменшення кількості народних обранців може позитивно позначитися на якості представництва інтересів виборців. Зросте конкуренція за депутатський мандат. Парламент стане ще професійнішим, що конче необхідно державі сьогодні. А 300 народних обранців є абсолютно виправданою кількістю депутатів з урахуванням нового адміністративно-територіального устрою країни”.

Система Orphus