Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Заборона розповсюдження книги “Справа Василя Стуса” – факт тиску на історичне дослідження, – ГО “Збережемо Полтаву”

Представники громадської організації «Збережемо Полтаву», глибоко обурені рішенням Дарницького районного суду від 19 жовтня, яким було заборонено розповсюджувати книгу Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса”.

«Ми вважаємо скаргу Віктора Медведчука необґрунтованою, а рішення суду – політично ангажованим та таким, що має корупційну складову. Ми підтримуємо видавництво Vivat та Вахтанга Кіпіані. На нашу думку, заборона розповсюдження тиражу книги «Справа Василя Стуса» – факт тиску на незалежне та об’єктивне історичне дослідження, що спирається на потужну джерельну базу. Тиску, який здійснюється конкретною людиною з метою приховати свою провину в незаконному ув’язненні та, як наслідок, смерті, українського поета та дисидента, Василя Стуса. У книжці зібрали документи з шеститомної кримінальної справи Василя Стуса, що зберігається на полицях колишнього архіву КДБ УРСР в Києві», – йдеться у повідомленні ГО «Збережемо Полтаву».

У громадській організації зазначають, що Україна XXI сторіччя – демократична держава з розвинутим громадянським суспільством і подібні факти цензурування недопустимі.

«Ми вимагаємо від Президента України Володимира Зеленського відреагувати на такий факт порушення свободи слова та не дати реліктам минулого підірвати демократичну основу української державності. Вимагаємо від Міністерства освіти і науки України включити цю книгу до переліку обов’язкових до ознайомлення посібників з історії України. Востаннє книжки українських дисидентів забороняли в Україні 30 років тому, давайте разом підтримаємо справу Василя Стуса, аби це коло несправедливості більше не повторювалося”, – написали представники громадської організації.

Система Orphus