Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

За три місяці до Полтавського центру з надання БВПД звернулись 3816 людей

Основними завданнями місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які відкрили свої двері для громадян 01 липня 2015 року, є захист прав цих громадян шляхом забезпечення рівного доступу до правосуддя та правової інформації, а також посилення правової спроможності територіальних громад та соціально вразливих груп населення.

За період з 1 липня по 30 вересня 2020 року до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги, що є його відокремленими структурними підрозділами, звернулось 3816 осіб, з яких 3161 – отримали роз’яснення та консультації, 655 громадян подали звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги (складення процесуальних документів та здійснення представництва їх інтересів у судах). Про це повідомили у Полтавському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Для вирішення питань у судовому порядку 315 громадянам надано адвоката та 168 – юриста центру. Питання, з якими громадяни зверталися за безоплатною правовою допомогою, найчастіше стосувалися цивільного, сімейного, земельного, спадкового, житлового, адміністративного, трудового права, виконання судових рішень та соціального забезпечення.

З метою розширення доступу до безоплатної правової допомоги жителів Великобагачанського, Гадяцького, Зіньківського, Диканського, Карлівського, Котелевського, Машівського, Новосанжарського, Решетилівського, Полтавського, Чутівського та Шишацького районів, які знаходяться в зоні юрисдикції Місцевого центру, фахівці постійно проводили інформаційно-просвітницькі заходи у територіальних громадах, в органах місцевого самоврядування та виконавчої влади, громадських організаціях, навчальних закладах, трудових колективах та органах самоорганізації населення. За липень-вересень 2020 року Місцевим центром проведено 221 правопросвітницький захід, на яких присутніх проінформовано про їх конституційне право на безоплатну правову допомогу, механізми реалізації такого права та зміст правових реформ, що проводяться Урядом України.

З метою поширення інформації щодо функціонування системи безоплатної правової допомоги у Полтавській області та результатів діяльності Місцевого центру здійснювалася постійна тісна співпраця та налагодження контактів із регіональними та місцевими ЗМІ. Так, протягом IІІ кварталу 2020 року Місцевим центром було забезпечено 594 інформаційних виходи: в друкованих ЗМІ – 24; в інтернет-виданнях, на інформаційних сайтах партнерів – 554; на телебаченні – 9 та на радіо – 7. Окрім того, інформаційні матеріали про діяльність Місцевого центру постійно розміщуються на офіційній сторінці «Facebook».

Особливо слід відмітити плідну співпрацю Місцевого центру та його структурних підрозділів – бюро правової допомоги з органами місцевого самоврядування, органами виконавчої влади, центрами зайнятості, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг), відділами пробації, БО «Меридіан», БО «Світло надії», Юридичною клінікою Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, з якими спільно організовуються та проводяться семінари, вебінари, круглі столи, тренінги, прийоми громадян. 

Для забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги у віддалених населених пунктах, Місцевим центром організовано роботу 44 мобільних та 132 – дистанційних консультаційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги, куди за отриманням консультацій та роз’яснень звернулось 456 осіб

Крім того, працівниками Місцевого центру забезпечено надання адресної правової допомоги 7 громадянам за місцем їх проживання, які з об’єктивних причин не мали змоги звернутися особисто в Місцевий центр чи бюро правової допомоги.

Слід відмітити, що проведений аналіз показників роботи Місцевого центру щодо звернень громадян свідчить про значне зростання кількості осіб, які потребують отримання кваліфікованої правової допомоги саме через систему безоплатної правової допомоги.

Отримати безоплатну правову допомогу, можна звернувшись до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою:               м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, телефон: (0532) 56-02-88.

Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії: 0 800 213 103.

Система Orphus