Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

З початку року на Полтавщині провели 867 перевірок на дотримання вимог земельного законодавства, – ГУ Держгеокадастру у Полтавській області

З початку 2020 року  державними  інспекторами Управління з контрою за використанням та охороною  земель Головного управління Держгеокадастру  у Полтавській  області  проведено  867 перевірок  дотримання вимог земельного законодавства на площі понад 44,3 тис. га.

В результаті здійснення даних заходів, виявлено 770 порушень вимог земельного законодавства. З метою усунення виявлених порушень, державними інспекторами складено  295  протоколів про адміністративне правопорушення, винесено 17 постанов  про закриття справи, в зв’язку з виявленням у порушенні складу злочину, та 278 постанов  про накладення адміністративного стягнення, з яких у добровільному порядку сплачено 259 штрафів на суму 67,7 тис. грн, повідомляють у пресслужбі ГУ Держгеокадастру у Полтавській області.

За результатами вищевказаних перевірок розраховано розмір шкоди, заподіяної територіальним громадам внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок та зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) на суму  понад  1,99 млн. гривень. Шкоду у розмірі  понад 1,56 млн. гривень сплачено до місцевих бюджетів у добровільному порядку.

Крім того, державними інспекторами перевірено 4 493  розпорядження органів виконавчої влади та рішень органів місцевого самоврядування, з яких 321 розпорядчий документ  виявлено прийнятим, з порушеннями вимог земельного законодавства.

За результатами діяльності державних інспекторів 48 земельних ділянок загальною площею понад 295 га повернуто державі, всього усунуто 118 порушень  вимог земельного законодавства на площі 2 822 тис. га.

Для вжиття відповідних заходів реагування до правоохоронних органів направлено 253 матеріали перевірок. Розглянуто 558 звернень громадян та юридичних осіб, а також 442 вимоги органів прокуратури та інших правоохоронних органів.

Система Orphus