Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

З початку пандемії кількість лікож для пацієнтів з COVID-19 збільшилась втричі, – МОЗ

За пів року МОЗ втричі збільшило кількість ліжок в лікарнях, визначених для лікування пацієнтів, хворих на COVID-19, а також збільшило кількість тестувань методом ПЛР з 200 до 35 тисяч на добу.

Про це під час брифінгу зазначив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“На початку епідемії ми отримали повністю зруйновану систему лабораторних центрів. Це стосувалось і обладнання, і дефіциту спеціалістів, яких просто звільнили. Ми робили 200 тестів на добу. МОЗ відкрито заявило про цю ситуацію та проінформувало щодо того, як нарощувати потужності. Нам було потрібно закупити обладнання, облаштувати приміщення та підготувати спеціалістів. Ми поставили собі за мету збільшити кількість тестів до 30 тисяч на кінець вересня. Зараз ми робимо 32-35 тисяч тестів на добу. І зараз ми готуємось до того, щоб до грудня збільшити цю кількість до 50 тисяч”, – зазначив очільник МОЗ.

Читайте також: Зараз у лікарнях перебуває понад 20 тисяч пацієнтів з COVID-19, – МОЗ

Крім цього, Максим Степанов повідомив, що за кілька місяців роботи міністерству вдалося втричі збільшити кількість ліжок для прийому пацієнтів з діагнозом “коронавірус”.

“МОЗ кожного ранку об’єктивно інформує суспільство щодо ситуації в країні. Це стосується й інформації щодо заповненості ліжок. Ми чесно говоримо про кількість ліжок. Я про це особисто комунікую вже 5 місяців. До речі, ми починали у квітні з того, що у нас для пацієнтів з COVID-19 були готові всього лише 12 тисяч ліжок. Зараз це — 37 тисяч ліжко-місць, і цифра ця за потреби збільшується”, – підкреслив Максим Степанов.

Міністр також закликав політичних діячів припинити розповсюдження неправдивої інформації, спекулювання на темі хвороби та запропонував краще долучитися до інформування щодо небезпеки, яку становить для людей коронавірус. 

«Ви дійсно можете допомогти у боротьбі з COVID-19 та зробити так, щоб кількість хворих була меншою. Для цього перестаньте розповсюджувати фейки. Краще звертайтеся до своїх виборців із закликом дотримуватися правил, які були встановлені у зв’язку з пандемією та небезпекою, пов’язаною з COVID-19. У такий спосіб ви точно врятуєте багато життів”, – підсумував Максим Степанов.

Нагадаємо, що вчора Міністр охорони здоров’я зазначив, що в українських лікарнях, визначених для лікування хворих на коронавірус, перебуває понад 20 тисяч пацієнтів, і їхня кількість стрімко зростає.

Нагадаємо, протягом минулої доби в Україні виявили 5804 випадки COVID-19. З початку карантину лабораторно підтвердили 250 538 випадків коронавірусної інфекції.

Система Orphus