Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

З пам’ятками археології та історії Полтавщини можна ознайомитись за допомогою онлайн-карти: як нею користуватись

На Полтавщині запрацював інноваційний культурний продукт #Віртуальні_мандрівки_Полтавщиною. Організатори розробили онлайн-карту, за допомогою якої кожен зможе віртуально подорожувати регіоном і дізнатись цікаві факти про памятки археології чи історії Полтавської області.

Онлайн-карта доступна за посиланням.

На карті можна в один клік перемістись в інший район області й дізнатись про унікальні стародавні городища-фортеці давньоруської доби, скіфського та козацького часу, місця древніх міст та поселень наших предків, що населяли Полтавщину від самої появи людства, історичні місця битв та військових баталій, що відбувалися на території Полтавщини. 

Гінцівська стоянка, с. Гінці Лубенського району

У верхньому лівлму куті карти можна обрати архіологічні маршрути, якими можна віртуально мандрувати. Їх 5 – “Посульський рубіж Древньої Русі”, “Полтавщина – колиска індоєвропейської цивілізації”, “Місцями древніх битв”, “Древнє скіфське “царство”, “Археологія автострад”.

Обравши певний маршрут, організатори пропонують детально ознайомитись з історією. Можна прочитати українською, англійською мовами або обрати аудіо формат екскурсії. 

Після цього можна обрати по черзі конкретні точки маршруту.

Також на карті можна обрати значок “3D”, де відкривається паномарама 360 градусів об’єктів.

Чутівське городище, с. Чутівка

Група курганів, с. Солонці поблизу Горішніх Плавнів (поховання воїна)

“У маршрути ми запровадили можливість map-surfing (меп-сьорфінгу) – тобто на маршрутах ви зможете літати з точки на точку, переміщаючись по меню його складових. Більше 30 об’єктів з майже 50 точок на наших маршрутах мають панорамні сфери високої якості, щоб ви могли оцінити, як виглядає пам’ятка з висоти пташиного польоту”, – розповідають організатори.

На карті організатори зібрали інформацію про 200 пам’яток та об’єктів культурної спадщини області, 30 сферичних панорам, 10 3D-візуалізацій, 2 3D-моделі реконструкції поховань. 

“Віртуальні мандрівки пам’ятками археології та історії Полтавщини” – проєкт, створений комунальним закладом “Центр охорони та досліджень пам’яток археології” Полтавської обласної ради, є одним з переможців грантового конкурсу Українського культурного фонду у програмі “Культурна спадщина” ЛОТ “Інноваційний культурний продукт” у 2020 році.

Система Orphus