Ви тут:
Суспільство Україна 

З 2021 року Мінрегіон планує передати повноваження зі встановлення тарифів до місцевих органів влади

На засіданні 9 жовтня Уряд підтримав розроблений Мінрегіоном законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності підприємств у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення».

Змінами передбачається передача повноважень з ліцензування господарської діяльності у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення і, відповідно, встановлення тарифів на теплову енергію та комунальні послуги від НКРЕКП до місцевих органів влади.

Передбачається, зокрема, передати 27 підприємств теплопостачання та 52 підприємства водопровідно-каналізаційного господарства.

«Враховуючи політику Уряду щодо децентралізації, а також те, що передача повноважень з регулювання діяльності постачальників комунальних послуг від НКРЕКП до органів місцевого самоврядування  була розпочата у 2017, її доцільно завершити у 2021 році. Це дозволить зменшити видатки Державного бюджету на фінансування НКРЕКП щонайменше на 68,7 млн грн на рік, а кошти, які сплачуються підприємствами галузі за регулювання Комісії, зможуть направлятись на їх виробничі потреби та модернізацію», — зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

За словами Міністра, ліцензуватимуть діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення обласні, Київська міські держадміністрації, а тарифи на теплову енергію та комунальні послуги встановлюватимуть органи місцевого самоврядування.

У свою чергу, у НКРЕКП залишаться повноваження з ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії на ТЕЦ, ТЕС, атомних електростанціях, когенераційних установках та встановлення тарифів на виробництво теплової енергії відповідним суб’єктам господарювання.

Кабінет Міністрів України здійснюватиме затвердження Ліцензійних умов та порядків формування тарифів для ліцензіатів обласних, Київської міської держадміністрацій, для ліцензіатів, які залишаються за НКРЕКП – безпосередньо Комісія.

Система Orphus