Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Які вітаміни потрібні організму восени, – розповіли лікарі

У сучасному динамічному ритмі життя не завжди вистачає часу і сил на повноцінне харчування, тому доводиться вдаватися до прийому аптечних препаратів, щоб заповнити вміст вітамінів в організмі. Про це говорить лікар-педіатр Василь Кулик.

Про це пише zdorovia.com.ua

“В аптечній мережі дуже багато різноманітних комплексів, моновітамінов, полівітамінів, комплексів вітамінів з мікро, макроелементами, тому все повинно бути в міру. Надлишок вітамінів – тих чи інших – веде до гіпервітамінозу, що іноді буває навіть ще гірше, ніж гіповітаміноз”, – розповів він.

Відкриття вітаміну D в 20-х роках минулого століття призвело до загальної перемоги над рахітом. Сьогодні наука пішла далі, і вчені ведуть суперечки щодо того, чи вітамін це, адже вінбільше схожий на стероїдний гормон.

“На сьогодні він розглядається не тільки як вітамін, але і як гормональний препарат. Призначаємо ми його практично цілий рік, виключаючи тільки на літні місяці. У нас все одно нестача цього вітаміну, так як у нас сонячних днів в році дуже мало”, – зазначив лікар.

Він уточнив: вітаміни володіють різними корисними властивостями, наприклад, вітамін А, або ретинол, покращує ріст волосся. Вітаміни групи В зміцнюють нервову систему, знижують стрес. Вітамін С, або аскорбінова кислота, корисний для імунітету. А вітамін Е уповільнює процеси старіння.

“Якщо говорити про ознаки гіповітамінозу, то ми бачимо, що ці діти у нас швидко втомлюються, швидко втомлюються – особливо школярі, сухість шкірних покривів, ламкість волосся, ламкість нігтів, зниження апетиту, іноді відстають навіть у фізичній розвитку, тому важливе значення мають комплексні вітамінні препарати. Щоб організм нормально функціонував і отримував достатню кількість вітамінів – слід включити в раціон найголовніші харчові групи – горіхи, злаки, м’ясо, молоко, фрукти і овочі”, – додав лікар.

фото ілюстраційне

Система Orphus