Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Як відновитися після тяжкого перебігу COVID-19: поради Супрун

Неможливість повноцінно харчуватися, брак руху через постійне лежання в ліжку, разом з цим втрата м’язів, фізичне та емоційне виснаження, загострення хронічних хвороб, високі ризики появи психічного розладу — лише частина того, з чим може стикнутися людина під час тяжкого перебігу COVID-19 та її близькі.

“На відновлення після реанімації може знадобитися 6-12 місяців. Звісно, ця тривалість може бути коротшою чи довшою — усе залежить від багатьох чинників, як-от віку, контролю за хворобами, підтримки близьких та доступу до різних сервісів”, – йдеться у дописі Уляни Супрун.

Один з ключових чинників у відновленні — це докладання зусиль наскільки це можливо самої людини та її бажання швидше повернутися до нормального життя.

ВООЗ розробили ґайд для пацієнтів, які перехворіли на СOVID-19. Він буде корисним для всіх, але передусім для людей, які мали тяжкий перебіг хвороби, та були госпіталізовані.

У ґайді є короткі інструкції з малюнками та відповідями на питання:

→ що робити у разі задишки
→ які вправи допоможуть відновити нормальну рухливість м’язів та силу
→ що робити у разі прояви проблем з голосом
→ як їсти, пити та ковтати
→ що робити, якщо складно чітко мислити та сконцентруватися
→ як піклуватися про ментальне здоров’я
→ коли варто звернутися до медиків за допомогою.

“Останній пункт також дуже важливий. Хвороба на COVID-19 може негативно вплинути на здоров’я серця, приміром, викликати міокардит. При чому не лише у людей літнього віку, а й молодих”, – зазначає Супрун.

Тож варто бути уважними до себе та до людини, яка відновлюється після хвороби, і краще не чекати критичних ситуацій, а постійно бути на зв’язку зі своїм лікарем та час від часу обговорювати з ним чи нею питання, які турбують.

 

Система Orphus