Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Як справлятися зі стресом людям, які перехворіли на СOVID-19: рекомендації ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я розробила рекомендації для самостійної реабілітації після захворювань, пов’язаних з COVID-19.

У документі, серед іншого, є інструкції про те, як справлятися зі стресом, тривожністю та депресією.

Рекомендації ВООЗ:

Піклуйтеся про свої основні потреби

Добре висипайтеся. Під час перебування у лікарні ви, найімовірніше, погано спали. Стрес також може впливати на сон. Намагайтеся повернутись до звичайного часу на сон та прокидання.

Достатнє та здорове харчування є важливим для вашого гарного самопочуття. Члени сім’ї/опікуни можуть допомогти в забезпеченні необхідними продуктами харчування.

Будьте фізично активними, адже це знижує стрес та ймовірність появи депресії. Безпечно збільшуйте фізичну активність, роблячи це поступово та маленькими кроками.

Догляд за собою

Підтримка соціальних зв’язків є важливою складовою психічного здоров’я та благополуччя. Розмова з іншими людьми може допомогти знизити рівень стресу.

Займайтесь діяльністю, що розслабляє і не викликає втому. Повільне дихання також допомагає знизити рівень стресу і є ще одним прикладом стратегії відпочинку.

Поступово підвищуйте участь у щоденній діяльності. Робіть для цього все від вас залежне. Так зможете покращити свій настрій.

Система Orphus