Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Я категорично проти посилення карантинних заходів у Полтаві, – Шамота

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота вважає, що у місті усі заклади повинні продовжити працювати у звичному режимі.

Про це він повідомив на брифінгу у Полтавській міськраді 2 жовтня.

“Ми повинні дати людям можливість працювати. Транспорт повинен працювати у звичному режимі. Не плануємо нічого закривати. Навесні у місті був запроваджений жорсткий карантин. В результаті –  спад економіки, дірка в бюджеті, безробіття. Зараз наражати людей на небезпеку, позбавляти їх права працювати і заробляти ми не маємо ніякого права. Перед тим, як запроваджувати жорсткий карантин, держава має надати компенсацію людям, які будуть виживати. Якщо закриємо місто повторно, це призведе до того, що люди будуть масово звільнені. Чітко розуміємо, що другого локдауну місто не переживе”, – зазначив Олександр Шамота.

З 5 жовтня за рішенням Державної комісії ТЕБ і НС Полтаву віднесли до “помаранчевої” зони карантину. Відповідно, у місті повинні бути посилення карантинні заходи.

Нагадаємо, навесні цього року, коли в Україні був запроваджений жорсткий режим карантину і в Полтаві фіксували незначну кількість нових хворих на COVID-19, Олександр Шамота виступав за вжиті карантинні заходи.

“Місто втомилось від карантину – це факт. Втомилися люди, втомились без роботи і доходу підприємці. Чи був карантин безрезультатним? НІ і ще раз НІ! Завдяки вчасно вжитим заходам сьогодні Полтава в лідерах по позитивній динаміці як інфікування на COVID-19, так і в лікування та смертності. Чи було б це можливо без карантину – досвід всього світу і окремих українських міст, що не встигли вчасно вжити заходів, показує – НІ”, – писав Олександр Шамота у своєму Telegram-каналі.

Система Orphus