Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Вибори-2020: на Лубенщині спостерігача намагалися вигнати з виборчої дільниці

У Засуллі Лубенського району члени ДВК вимагали у спостерігача «Опори» залишити виборчу дільницю. За словами, через те, що він мав попередньо зареєструватися зранку.

За інформацією «Опори», на виборчій дільниці № 530474, що у с. Засулля Лубенського району, в офіційного спостерігача Громадянської мережі ОПОРА, який прибув туди близько 19:00, вимагали покинути приміщення. Члени ДВК мотивували це тим, що спостерігач мав попередньо зареєструватися зранку, до відкриття дільниці.

Читайте також: Явка на місцевих виборах станом на 16:00 становить 27%, – Опора

Згодом спостерігача, який вийшов за межі дільниці, пустили у приміщення, але потім знову попросили залишити її через відсутність реєстрації. При цьому не посилаючись на норми законодавства. Спостерігач «Опори» викликав поліцію.

Координатор спостереження Громадянської мережі «Опора» за виборами у Полтавській області Костянтин Донченко відзначає: «Повноваження офіційних спостерігачів регламентує Виборчий кодекс України. Згідно з ч. 4 ст. 58, повноваження офіційних спостерігачів починаються з дня їх реєстрації відповідною виборчою комісією, і припиняються після офіційного оголошення ЦВК, ТВК результатів відповідних виборів, якщо інше не встановлено Виборчим кодексом. Ч. 6. Цієї ж статті вказує, що виборча комісія, яка зареєструвала офіційного спостерігача, може достроково припинити його повноваження у разі встановлення фактів грубого або систематичного порушення ним Конституції України та законів України. Про припинення повноважень офіційного спостерігача приймається мотивоване рішення».

Система Orphus