Ви тут:
Спорт Суспільство 

Волейбол: визначився володар жіночого Суперкубку України

«Прометей» у непростому матчі переміг «Хімік».

Як розповіли у Федерації волейболу України, вже стартові розіграші показали, що суперники готувалися до суперкубкового «трилеру» на совість, добряче відпрацьовуючи конкретні тактичні завдання. Адже у них одразу ж на повну запрацювали блоки (зачасту – навіть потрійні і, зрештою, за цим показником «прометейчики» виявилися вправнішими – 19:16) і фактично не відали передиху ліберо. Відповідно, дуже не просто довелося основним бомбардирам обох команд, хоча й дивували вигадливістю обидві же зв’язуючі. Зрозуміло, що було присутнім і велике обопільне хвилювання і, як наслідок, численні помилки. Насамперед, в атаках. І тому спочатку, в цілому, на майданчику відбувалося достатньо рівне протистояння.

У цій ситуації багато чого залежало від оперативної кмітливості головних тренерів, тож Євген Ніколаєв та Іван Пєтков теж не знали спокою, намагаючись перехитрити одне одного, хоча б локально. У наставника «біло-зелених» це вийшло краще, бо в середині партії, скориставшись двома неточностями Анастасії Крайдуба в нападі, його підопічні видали ривок – 6:0 (відзначилися, насамперед, Джасмін Снід і Христина Нємцева) та повели – 17:7. І хоча після того Крайдуба певним чином реабілітувалася, врятувати свою команду їй не вдалося.

Читайте також: через масовий спалах коронавірусу скасували матч за волейбольний Суперкубок України

У другому сеті, образно кажучи, гра проходила вже хвилеподібно, де вдала серія дій однієї з команд невдовзі змінювалася аналогічною продуктивністю її суперника. «Прометей» повів – 10:4, «Хімік», дякуючи реакції Нємцевої та інтуїції Катерини Фролової у захисті, відповів миттєво – 10:10, проте в кінцівці підопічні Івана Пєткова знову вирвалися вперед – 24:20. І знову начудили, дозволивши Ганні Кириченко та Оксані Яковчук створити маленьке диво – 24:24. Утім, невдовзі вдалим дуплетом «вистрілила» Катерина Дудник, і рахунок у поєдинку таки став нічийним.

У середині третьої партії помилки зв’язуючої Лори Кітіпової і, відповідно, неточні атаки Катерини Сільченкової та тієї ж Крайдуба оформили «Хіміку» комфортну перевагу – 15:10, після чого разючі «постріли» Кириченко, Яковчук та Юлії Бойко відігратися «Прометею» не дозволили.

Коли ж четвертий сет розпочався з успішних блоків Снід та ейсу зв’язуючої Ольги Скрипак – 4:0, здавалося, южненський «потяг» з переможних рейок уже не зверне. Однак саме в цей непростий момент ініціативу на себе справно взяв дует екс-южненок – Діана Мелюшкіна із Катериною Дудник. Перша на тривалий час стала справжньою королевою у діях під сіткою, а друга розважливо застосувала свою потужну «гармату». Та ще й ліберо Шара Венегас видала п’ятихвилинку непробивності. І сценарій захопливого протистояння знову вирівнявся. Кульмінація же вийшла несподіваною: за рахунку 21:21 «біло-зелені» раптово занервували, і все завершилося двома ефектними блоками у виконанні Дудник.

Нерви спричиняли на майданчику справжні дива. Зокрема, волейболістки «Хіміка» приблизно п’ять хвилин узагалі не відзначалися атакуючими ударами. Щоправда, того і не потребувалося, оскільки суперниці чередували здобуті очки з неточними «пострілами». Зрештою же триочковий спалах від Бойко вивів южненок уперед – 11:8. Утім, чергова п’ятихвилинка їхнього атакувального «мовчання», у сукупності з розважливими стараннями Мелюшкіної, дозволила кам’янчанкам відновити шалену інтригу – 13:13.

У цей момент Євген Ніколаєв зважився на вкрай несподіваний крок, уперше випустивши на паркет Юлію Микитюк. Однак, хоч як дивно, саме вона оформила «Хіміку» два матчболи поспіль. Вирішальне же слово, за логікою, мав би сказати хтось із досвідченіших партнерок. Як треба цей досвід використовувати – показала капітан «Прометея» Дар’я Дрозд, відзначившись красивою атакою та вдалим блоком. А за тим послідував удар від Сільченкової… і кам’янчанки закружили у феєричному танці, святкуючи здобуття першого вагомого трофею в історії СК «Прометей».

Таким чином, вперше за п’ять останніх сезонів почесний красень-клубок вирушить не до Южного. Відповідно, на мажорній ноті розпочав свою роботу у клубі з Кам’янського болгарський спеціаліст Іван Пєтков.

Система Orphus