Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Відсьогодні Нацбанк вилучає з обігу випущені до 2003 року банкноти та монети 25 копійок

Національний банк України з 1 жовтня вилучає з обігу монети номіналом 25 копійок та старі гривневі банкноти, після чого вони також перестануть бути засобом платежу

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Згідно з повідомленням, НБУ з 1 жовтня вилучить монети номіналом 25 копійок та усі банкноти старих зразків, які були введені в обіг до 2003 року. Зазначається, що з цього моменту вони перестануть бути засобом платежу.

У пресслужбі також зауважили, що НБУ почне активніше виводити з обігу паперові банкноти 1 і 2 гривні, а також монет 1 гривня зразка 1996 року, замінюючи їх відповідними обіговими монетами зразка 2018 року.

За словами заступника голови НБУ Олексія Шабана, головна мета цих рішень – спрощення готівкових розрахунків та підвищення їх зручності для користувачів.

“Також ми дбаємо про економічну доцільність та підвищення якості готівки в обігу”, – додав Шабан.

Так, за його словами, банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться до 12 номіналів з 17. Усього при цьому залишиться шість номіналів монет та шість номіналів банкнот, що відповідає світовій практиці.

У пресслужбі також зазначили, що рішення про виведення з обігу монет номіналом 25 копійок не матиме впливу на інфляцію, оскільки за відсутності таких монет під час готівкових розрахунків можуть застосовуватись правила заокруглення загальних сум готівкою до сум, кратних 10 копійкам.

Система Orphus