Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

“Велике будівництво”: до кінця року відремонтують приймальне відділення Лубенської лікарні інтенсивного лікування

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов ознайомився з перебігом реконструкції приймального відділення та фізіотерапевтичного кабінету під відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги КП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування».

Реконструкція триває у межах президентської програми «Велике будівництво», повідомили у Полтавській ОДА.

За словами директора медустанови Сергія Наталенка, приймальне відділення буде оснащено апаратом ЕКГ, МРТ, апаратами для УЗД та іншим необхідним медобладнанням.

«Будівельники працюють згідно з графіками. Під час руйнації старого відділення частково були порушені тепломережі, але до початку опалювального сезону вони були відновлені. Тож ремонт, який проводять на першому поверсі, не вплинув на приміщення лікарні. Нині все приймальне відділення виведено з території, яку воно займало. Його перевели в приміщення, де знаходиться дитяче приймальне відділення. Також розвели інші відділення, щоб звільнити територію для робіт. Це тимчасові незручності як для лікарів, так і для пацієнтів», – сказав Сергій Наталенко.

Нині повністю розроблена проєктно-кошторисна документація. За певних обставин було здійснено коригування робочого проєкту. Остаточні зміни внесуть до 3 листопада й вже з їх урахуванням проводитимуть роботи. Здати об’єкт в експлуатацію планують у грудні.

Олег Синєгубов зазначив, що держава виконала свої зобов’язання  повністю  щодо фінансування та закупівлі медичного обладнання.

«Пряма державна субвенція в розмірі 7,2 мільйона гривень уже надійшла. Кошти спрямовують й з місцевого бюджету.  Нині питання в тому, щоб правильно і швидко виконати будівельну частину. Медичне обладнання МОЗ вже закупило й чекає від нас термінів поставки. Але ще будівельних робіт багато. Найближчим часом роботи пришвидшать. Сподіваємося, що через місяць чи півтора об’єкт буде на завершальному етапі й зможемо завозити обладнання. А лубенці отримають  сучасне приймальне відділення», – сказав Олег Синєгубов.

Голова Полтавської ОДА порадив підрядникам, лікарям та всім причетним до будівництва щотижня проводити робочі наради. І додав, що таким способом працювали, коли велися роботи в Полтавському кардіоцентрі. Така методика допомогла здати об’єкт в експлуатацію вчасно.

Лубенська лікарня визнана опорною та має обслуговувати за рік близько 200 тисяч пацієнтів.

«Ця лікарня надаватиме послуги не лише жителям Лубенського району, а й прилеглих населених пунктів. Проблемою була відсутність обладнання, яке дасть можливість точно та оперативно  встановлювати діагноз і надавати якісну допомогу. Особисто контролюю це питання. Адже сама та моя родина обслуговуємося в цьому закладі. Тож для мене цей об’єкт конче важливий», – наголосила народний депутат Анастасія Ляшенко.

Загалом за президентською програмою «Велике будівництво» в області має бути  здано в експлуатацію 8 приймальних відділень. В обласній лікарні – завершили роботи. По трьох ведуться роботи, в чотирьох розпочнуть будівництво.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus