Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

В Управлінні Держпраці Полтавщини розповіли, чи має право на пільгову пенсію електрогазозварник

Чи має право на пенсію за віком на пільгових умовах електрогазозварник, який виконує зварювальні роботи не більш ніж 50% робочого часу, інформує головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Н.Гаркава.

Згідно зі ст.114 Закону України «Про загальообов’язкове державне пенсійне страхування» право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за  Списком № 1  та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці
за  Списком № 2  виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць.

Відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92р. №442, атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років.

Рішення щодо проведення атестації на конкретному робочому місці ухвалюється атестаційною комісією підприємства на підставі Списків№ 1 і № 2, вивчення характерних виробничих факторів, часу зайнятості працівників у відповідних умовах тощо. Розділ XXXIII «Загальні професії(у всіх галузях господарства)» Списку № 2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 № 461, поширюється на робітників за професією «електрогазозварники, зайняті різанням та ручним зварюванням, на  напівавтоматичних машинах, а також автоматичних машинах із застосуванням флюсів, що містять шкідливі речовини не нижче 3 класу небезпеки.

Також, однією із складових для підтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення за роботу в шкідливих умовах, є зайнятість працівника повний робочий день в умовах,  передбачених списком. Отже, підставою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є не тільки наявність професії (посади )та виробництва в конкретному списку, а й підтвердження відповідних умов праці працівника за результатами атестації впродовж повного робочого дня (не менш ніж 80% установленої тривалості робочого дня). Відсутність хоча б однією з цих умов не дає права працівникові на таку пенсію.

Фото: ілюстративне

Система Orphus