Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні розпочинають проект з оцифрування місцевих доріг

Міністерство інфраструктури України ініціює проект з оцифрування мережі місцевих автошляхів для забезпечення збору геокоординат доріг, а також створення окремої бази даних і сервісу для паспортизації місцевої мережі, які будуть доступні всім обласним державним адміністраціям.

Відтак, вже у цьому році заплановано розпочати першу фазу проекту DigitalRoad зі створення е-паспортів доріг місцевого значення та побудови каналізації для волоконно-оптичного зв’язку. Крім цього, спільно з TAPAS відомство працює над проектом “Прозора інфраструктура”.

Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час круглого столу “Місцеві дороги – 2020: підбиття попередніх підсумків ремонтно-будівельного сезону” 2 жовтня, повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

“У партнерстві з CoST ми започатковуємо постійний діалог з представниками регіональних дорожніх підрозділів щодо створення якісної дорожньої мережі місцевих автошляхів. Укравтодор вже задав темп із відновлення доріг державного значення. І ми маємо запозичувати цей досвід для ремонту та будівництва якісних місцевих доріг, долаючи всі можливі складнощі, які виникають.  Зараз впроваджується проект “Прозора інфраструктура”, яким вже незабаром зможуть користуватися як і всі охочі, так і обласні державні адміністрації для планування своєї діяльності з відновлення мережі місцевих доріг”, – зазначив Владислав Криклій.

Відтак, Міністерство активно працює над підвищенням контролю за будівництвом – створенням системи управління інфраструктурними будівельними проектами з наданням онлайн інформації на порталі “Прозоре будівництво”. Перша частина проекту буде реалізована у 4-му кварталі 2020 року, друга – у 2021-му  та міститиме додаткові інструменти контролю, відображення у режимі реального часу з можливістю відстеження керівництвом держави.

За словами Владислава Криклія, очікуваний термін завершення всіх робіт зі створення системи – лютий 2021 року. Разом з тим, друга фаза проєкту DigitalRoad з оцифрування доріг місцевого значення запланована на 4-й квартал 2021-го.

 

Система Orphus