Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

В Україні проходять місцеві вибори – 2020

На них обиратимуть депутатів сільських, селищних і міських рад та сільських, селищних і міських голів.

Орієнтована кількість виборців становить 27,2 млн осіб, кількість виборців у списках на виборчих дільницях оцінюється у 28,1 млн осіб, кількість виборчих дільниць — понад 29 тис. Будуть обрані обласні і районні ради, а також голови та ради територіальних громад України. У п’ятьох містах жителі також обиратимуть депутатів районних у місті рад.

Читайте також: Місцеві вибори — 2020: як правильно заповнювати новий бюлетень

На виборах обирається:

– депутатів обласних і Київської міської ради — 1780,
– депутатів районних рад — 5366,
– депутатів міських рад — 11124,
– депутатів районних у містах з районних поділом рад — 562,
– депутатів селищних рад — 1543,
– депутатів сільських рад — 4063,
– міських голів — 369,
– селищних голів — 428,
– сільських голів — 623

1 січня 2020 вступив в силу новий Виборчий кодекс, який змінив правила виборів до місцевих рад. Голосування за мажоритарною системою проходитиме лише у територіальних громадах, що мають менше 10 тис. жителів, можливе самовисування кандидатів. Від одного округу може бути обрано 2 — 4 депутатів (раніше 1 один округ обирав лише одного депутата).

В місцевих радах з населенням понад 10 тис. жителів, голосування проходитиме за відкритими списками та оновленою пропорційною системою, без самовисування кандидатів. Депутатські місця отримають партії, які подолають 5 % бар’єр. Окрім того, другий тур голосування буде проводитися в містах із населенням понад 75 тисяч.

На місцевих виборах 2020 року буде вперше запроваджено гендерні квоти для партій. З цього року в списку партії має бути не менше 40 % представників однієї статі.

Система Orphus